Saaremaa ekspertgrupp

Saaremaal anti üle kultuuripreemiad

Neljapäeval, 15. detsembril toimunud Saare maakonna kultuuriaasta pidulikul lõpetamisel Kuressaare kultuurikeskuses anti üle maakonna kultuuripreemiad.

Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia 2016 laureaadiks kuulutati Salme valla kultuurijuht ja lavastaja Maire Sillavee – suure isikliku panuse ja väljapaistvate tulemuste eest Saaremaa kultuurielu kauaaegsel edendamisel.

Kultuuripreemia Saaremaa Kultuuripärl 2016 laureaadi tiitli pälvis Kuressaare Linnateatri direktor ja näitleja Piret Rauk – etenduskunstide avatud vahendamise ja loovalt inspireerivate rollide eest teatrilaval.

Elutööpreemia sai kauaaegne võimlemisõpetaja ja treener Tiiu Haavik – järjepideva, loova ja tulemusliku tegevuse eest võimlemistraditsioonide edendamisel.

Saaremaa ekspertgrupi aastapreemiad pälvisid:

  • muusikaõpetaja ja dirigent Mai Rand – koorilaulu kõlailu loomise ja Saaremaa laulupeo "kaldale tüürimise" eest
  • Mustjala lasteaed-põhikooli õpetaja, laste folkloorirühma Sõluk ja naisrahvatantsurühma Kuldking juhendaja Helje Raaper – tulemusliku tegevuse eest rahvusliku folklooripärandi väärtustamisel ja tutvustamisel 
  • Saaremaa käsitööseltsi KadakMari juhatuse liikmed Imbi Padar ja Mareli Rannap – Saaremaa rahvarõivaste ilu ja rikkaliku varamu väärtustamise eest
  • kapten ja laevamudelist Tiit Jõgi – merekultuuri traditsioonide hoidmise, kasvatamise ja jagamise eest

Pildil: Hendrik Krummi nimelise kultuuripreemia 2016 laureaat Maire Sillavee