Aastapreemiad 2020

ELUTÖÖPREEMIA

  • Ants Joonas – Võrumaa laskesuusatamise kauaaegne vedaja

VÕRUMAA KULTUURIPÄRL 

  • Toomas Kuusing – särav ja sisukas kunstnik, kes väärtustab oma loomingus Lõuna-Eesti pärimust ja rikastab Võrumaa kunstielu

KULTUURIVALDKONNA AASTAPREEMIAD

  • Anne Tolk – särasilmne ja innustav rahvatantsujuht
  • Ulvi Mustmaa – suviste võrukeelsete Võru linnaekskursioonide projekti särasilmne eestvedaja
  • Kaile Kabun – selge ja lihtsa võru ja eesti keele eest seisja
  • Celia Roose – Võrumaa muusikaelu rikastaja regilaulu ja Veljo Tormise loominguga
  • Edina Csüllög – soome-ugri filmimaailma arendaja ja saladuste tutvustaja
  • HETERO – läbi aastate kestev murranguline värskus ja elutahe

KULTUURIVALDKONNA TUNNUSTUSPREEMIAD

  • Tiiu Pihla – Vana-Vastseliina piirkonna kauaaegne raamatukoguhoidja ja kultuurielu rikastaja
  • Maire Nirk – innustav koorijuht ja muusikaõpetaja
  • Krabi Külateater – võrukeelse külateatrikunsti pikaajaline viljeleja
  • Võru Loomeselts – eriilmeliste kogemuste pakkuja ja sünergia tekitaja Liiva-ATE kunstikorrusel

SPORDIVALDKONNA AASTAPREEMIAD

  • Rene Zahkna – Võru maakonna parim meessportlane
  • Daisy Kudre – Võru maakonna parim naissportlane
  • Rein Zaitsev – Võru maakonna aasta treener/sporditöötaja

SPORDIVALDKONNA TUNNUSTUSPREEMIAD

  • Karl Sebastian Dremljuga – Võru maakonna parim noorsportlane
  • Külli Leola – Võrumaa spordiürituste vabatahtlik taustajõud
  • Taavi Tuvike – Vastseliina Hokiklubi entusiastlik eestvedaja

Aastapreemiad 2019

ELUTÖÖPREEMIA
  • Silvi Jansons – aastatepikkuse mitmekülgse panuse eest Võrumaa kultuuriellu
VÕRUMAA KULTUURIPÄRL
  • Piret Rips-Laul – särav pärl Võrumaa muusikaelus
KULTUURIVALDKONNA AASTAPREEMIAD
  • Jane Reiljan – Võrumaa muusikaelu ja meestelaulu edendaja
  • Agu Trolla – mitmekülgsed ja professionaalsed teatrirollid
  • Tiia Must – panus Võru pärimustantsu festivali eestvedamisse
  • Erja Arip – pikaajaline pühendunud tegevus Võrumaa kultuuri- ja muusikaelus
  • Helga Ilves – pikaajaline pühendunud tegevus Võrumaa kultuuri- ja muusikaelus
  • Helle Laanpere – pikaajaline pühendunud tegevus Võrumaa laste raamatuhuvi kasvatamisel
  • Müüdud Naer MTÜ – missioonitundlik Võrumaa kultuuri- ja teatrielu rikastamine
KULTUURIVALDKONNA TUNNUSTUSPREEMIAD
  • Kersti Juurma – laste teejuht muusikamaailmas
  • Leili Väisa – Antsla piirkonna tantsuelu väsimatu vedaja
  • Kadri Mähar – lõõtspillimängu propageerimine kursuste ja uute lõõtspillilugude konkursi algatamise kaudu
  • Priidu Teppo – lõõtspillimängu propageerimine kursuste ja uute lõõtspillilugude konkursi algatamise kaudu
SPORDIVALDKONNA AASTAPREEMIAD

  • Regina Oja – Võru maakonna parim naissportlane
  • Timo Sild – Võru maakonna parim meessportlane
  • Argo Käpa – Võru maakonna aasta õpetaja-treener

SPORDIVALDKONNA TUNNUSTUSPREEMIAD
  • Karel-Sander Kljuzin – Võru maakonna parim noorsportlane
  • Marianne Hermann – Võrumaa spordiürituste vabatahtlik taustajõud
  • Peep Lill – kreeka-rooma maadluse entusiast ja naistemaadluse edendaja

Aastapreemiad 2014

VÕRUMAA KULTUURIPÄRL

  • Tea Kõrs - Võrumaa võimlemisrühmade eestvedaja ja tantsulise liikumise propageerija

AASTAPREEMIAD

  • Külli Eichenbaum - aastapreemia
  • Laura Joonas - aastapreemia
  • Tauno Kikas - aastapreemia
  • Siiri Konksi - aastapreemia
  • Aigar Leok - aastapreemia
  • Lagle Lindenberg - aastapreemia
  • Harri Lindmets - aastapreemia
  • Edda-Karin Luht - aastapreemia
  • Mari-Liis Mõttus - aastapreemia
  • Kalle Nurk - aastapreemia
  • Maie Pau - aastapreemia
  • Aivar Rumvolt - aastapreemia
  • Evar Saar - aastapreemia
  • Ave  Saluorg - aastapreemia
  • Priidu Teppo - aastapreemia
  • Anne Tolk - aastapreemia
  • Kaja Tuul - aastapreemia
  • Maire Udras - aastapreemia
  • Eda Veeroja - aastapreemia
  • Heino Vildo - aastapreemia
  • Merike  Õun - aastapreemia
  • Võrumaa Keskraamatukogu - aastapreemia

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta