Läänemaa aastapreemiad 2020

Arvo Tarmula
Elutööpreemia – igikestev fotograaf läbi aegade kultuurielu jäädvustamisel ja Läänemaa fotokroonika loomisel
Anti Nöör Läänemaa Kultuuripärl – lõõtspilli ja rahvamuusika traditsiooni hoidmise ja elavdamise eest
Tiit Seiton
Aastapreemia – Läänemaa spordisündmuste korraldaja
Mati Kallemets
Aastapreemia – Palivere Turismi- ja Tervisespordikeskuse hing ja eestvedaja
Larissa Mandel
Aastapreemia – raamatu „Läänemaa kihelkondade rahvarõivad“ koostamise eest
Viivika Orula
Aastapreemia – kultuurielu edendamise eest Soolu külas
Annely Lember
Aastapreemia – mitmekülgse loometegevuse ning kunstihariduse edendamise eest
Ulrika Grauberg
Aastapreemia – kultuurielu edendamise eest
Margit Mald
Tunnustuspreemia – keraamikakunsti „maale“ toomise ja populariseerimse eest
Anne Suislep
Tunnustuspreemia – Ilon Wiklandi juubeliaasta ürituste korraldamise eest
Vormsi Püha Olavi Gild MTÜ
Tunnustuspreemia – kultuurilaagri „Kodupaiga kultuuriuurija“ korraldamise eest
Grete Nootre
Tunnustuspreemia –laste lugemishuvi edendava projekti „Kiigeraamatukogu“  läbiviimse eest
Ingrid Kesler
Tunnustuspreemia – Läänemaa kultuurielu mitmekesistamise, Kirimäe rahvamõisa tegevuse eest
Igor Nudelman
Tunnustuspreemia – Läänemaa aasta noortetreener
Helen Nelis-Naukas
Tunnustuspreemia – Haapsalu vehklemistraditsioonide  edasikandja
Raido Põldäär
Tunnustuspreemia – automudelismi edendamise eest
Aime Koit
Tunnustuspreemia – Tika talu loomekoja ellukutsumise ja Haeska kultuurielu edendamise eest

Läänemaa aastapreemiad 2019

Villu Baumann

Elutööpreemia – pikaajalise panuse eest käsitöö- ja tehnoloogiavaldkonna õpetaja ja mentorina
Mairi GrossfeldtLäänemaa Kultuuripärl – südamega tehtud töö eest noorte kultuuri- ja tantsuelu edendamisel
Ülle Lass Aastapreemia – projekti „Läänela 90 – Läänemaa spordi lugu“ eestvedamise eest
Tiiu Randmann-Mihkla Aastapreemia – installatsiooni-, foto- ja maalinäituse ning raamatu „Sprotid õlis“ koostamise eest
Sa Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid Aastapreemia – renoveeritud Haapsalu piiskopilinnuse püsiekspositsiooni loomise eest
Heli Reichardt Aastapreemia – asteraamatu „Liisu, Leenu ja Kuuks“ koostamise ja väljaandmise eest
Ülla Paras Aastapreemia – raamatu „Haapsalu. Aeg. Inimesed.“ koostamise eest
Marju Tamm Aastapreemia 
Talharpa duo Aastapreemia – eestirootsi kultuurielu hoidmise, edasikandmise ja edendamise eest
Kalli Pets Tunnustuspreemia – Läänemaa kultuuriruumi eripära säilitamise ja kaitsmise eest
Silja Silver Tunnustuspreemia – kohaliku kultuuriloo ja kultuuripärandi hoidmise eest
Karin Mägi Tunnustuspreemia – pühendunud töö eest Läänemaa kultuuripärandi hoidmisel ja tutvustamisel
Tia-Helina Kaukes Tunnustuspreemia –  muusikaelu edendamise eest
Danguole Tamberg  Tunnustuspreemia – muusikaelu edendamise eest
Kevin Sakson Tunnustuspreemia – aasta noorsportlane
Kauri Adman Tunnustuspreemia – saalihoki arendamise ja populariseerimse eest
Renek Loorens Tunnustuspreemia – laste ja noorte sportimisvõimaluste arendamise eest Oru piirkonnas
Haapsalu Kunstiklubi Tunnustuspreemia – kohaliku kunstielu elavdamise ja näituste korraldamise eest
Eleri-Kristel Kuimet Tunnustuspreemia – koorilaulu traditsioonide hoidmise ja arendamise eest

Läänemaa ekspertgrupi aastapreemiad 2018

Gülnar Murumägi

Läänemaa Kultuuripärl – Haapsalu kultuurielu järjepideva edendamise eest

Helgi Miller
Elutööpreemia – rahvatantsupärandi hoidmise eest
Evald Okase Muuseum
Aastapreemia – suvise kunstielu elavdamise eest Haapsalus
Kadi Paaliste

Aastapreemia – „Linnamäe 500“ sündmuste korraldamise eest

Läänemaa Ühisgümnaasium
Aastapreemia – muusikali „100 aastat koolielu“ väljatoomise eest
Kalle Lõuna
Aastapreemia – raamatu „Lend“ väljaandmise ja kooli ajaloomuuseumi loomise eest
Renno Silde

Aastapreemia – kohaliku spordielu edendamise eest

Heikki Sool

Aastapreemia – pikaajalise lauatennise edendamise eest

Loit Lepalaan

Tunnustuspreemia – kultuurielu edendamise ja kohavaimu hoidmise eest Kullamaal

Küllike Valk

Tunnustuspreemia – kultuurielu edendamise eest Ridalas ja Martnas

Piirsalu Küla Selts

Tunnustuspreemia – Piirsalu küla rahvakultuuri edendamise eest

Arno Suislep
Tunnustuspreemia – loomingulise töö eest
Läänemaa Keskraamatukogu lasteosakond 
Tunnustuspreemia – eriprojektide korraldamise eest
Algor Streng

Tunnustuspreemia – Vormsi kultuurielu edendamise eest

Anne Heimann
Tunnustuspreemia – raamatu „Risti raamat“ koostamise eest
Katrina Lehis

Tunnustuspreemia – sportlike saavutuste eest 2018. aastal

Mairon Lepik

Tunnustuspreemia – spordielu edendamise ja propageerimise eest

Kiideva Külaselts

Tunnustuspreemia – Kalaküla rattasõidu korraldamise eest

Ilma Adamson

Heljo Talmeti nimeline rahvatantsupreemia

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta