Ida-Virumaa ekspertgrupp


Aastapreemiad

Ida-Virumaa ekspertgrupp tunnustab iga aasta lõpus oma maakonna tublisid kultuuri- ja spordiinimesi, seltse ja organisatsioone. Ekspertgrupp jagab aastapreemiaid alates 1996. aastast. 

Preemia saajad valitakse välja preemiakandidaatide seast, kelle on esitanud eraisikud, seltsid või organisatsioonid. Ekspertgrupp teeb ka omalt poolt ettepanekuid preemiakandidaatide kohta. Aastapreemiaid antakse välja kuni kümme ja selle suurus on kuni 2000 eurot. Preemiate eraldamisel hindab ekspertgrupp isiku panust maakonna kultuuri- või spordivaldkonnas.
 

Eesti Kultuurkapitali maakondlik kultuuripreemia "Kultuuripärl"

Alates 2006. aastast annab Eesti Kultuurkapital igal aastal välja maakondlikud kultuuripreemiad “Kultuuripärl”. Algne idee pärineb Harjumaalt, kus on Kultuuripärli preemiat välja antud juba 2003. aastast. Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist maakondades. Iga ekspertgrupp eraldab aastas ühe Kultuuripärli preemia ja preemia suuruseks on 2500 eurot.

Kultuurkapitali poolt eraldatav preemiasumma on igas maakonnas ühesuurune, selle kinnitab Eesti Kultuurkapitali nõukogu igal aastal eraldi.

Ühes rahalise preemiaga antakse laureaadile “Kultuuripärl“ tunnusmeene, milleks on keraamiline pärlikarp klaasist pärliga. Pärlile on graveeritud laureaadi nimi, auhinna andnud maakonna nimi ning aastaarv. Pärl valmib keraamik Kärt Seppeli ja Agnes Tormi (AS Disainklaas) koostöös.

Maakondlik elutööpreemia

Alates 2015. aastast annab Eesti Kultuurkapital igas maakonnas välja kuni kaks elutööpreemiat, et tunnustada oma maakonna kultuuri- ja spordivaldkonnas silmapaistnud isikuid.  Preemia suuruseks on 3000 eurot. Ettepanekuid elutööpreemia määramiseks saavad esitada nii juriidilised kui füüsilised isikud.

Ühes rahalise preemiaga antakse laureaadile “Maakondliku elutööpreemia“ tunnusmeene – käsitööna valminud kristallklaasist tahukas, millele on graveeritud laureaadi nimi. Meene kujunduses on kasutatud rastersöövitamise ning joon- ja vabakäe graveerimise tehnikaid. Meene autor on Agnes Torm Disainklaasist.