Helikunsti sihtkapital

Alanud on taotluste vastuvõtt 2023. a IV vooru. Taotluse esitamise viimane päev on 20. november. Alustage taotluse koostamisega varakult ja tutvuge raha jagamise korraga.
Viimane uudis

Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril annavad Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu üle iga-aastased muusikapreemiad.


Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab Eesti parimaid muusikaõpetajad. 

Tänavu pälvivad pedagoogi tunnustuspreemia viis erineva muusika-ala õpetajat üle Eesti.


Sihtkapitali esimehe Marje Lohuaru sõnul on muusikaõpetus väga eriline õppeaine, millel on suur tähtsus inimese vaimsel kasvatamisel. "Muusika jääb inimesega kogu eluks ning klassikalist muusika- ja pilliõpet alustab laps väga noorelt. Hea õpetaja hoolitseb selle eest, et lastes tekiks huvi ja armastus muusika vastu, et areneksid nende loomupärased muusikalised eeldused ning et musitseerimise teel rikastuks nende tundeelu. Muusikaõpetaja  inspireerib ja hoiab õpilasi muusika juures ning innustab neid jätkama professionaalsete muusikutena. Muusiku töö on tõeline elu kutse ning teie, õpetajad, panete sellele aluse. Suur tänu teile selle pühendumise eest!“ lisas Lohuaru.

 

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali pedagoogi tunnustuspreemia 2023 laureaadid:

Taimi Kopli – C. Kreegi nimeline Haapsalu Muusikakooli viiuliõpetaja

Olavi Kasemaa – Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Tallinna Muusika- ja Balletikooli saksofoniõpetaja

Mart Aus  – Lasnamäe ja Keila Muusikakooli ning Tapa Muusika-ja Kunstikooli  löökpilli-, rütmika- või vaskpuhkpilliõpetaja ja orkestrijuht

Helen Ott – Türi Muusikakooli tšelloõpetaja

Õnnela Brambat – Viimsi Muusikakooli klaveriõpetaja

 

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital jagab muusikapedagoogide tunnustuspreemiaid välja juba kaheteistkümnes kord, alates 2012. aastast koolide ettepanekute põhjal ja sihtkapitali algatustena. Preemiaga tunnustatakse pühendumist erialasele tegevusele ning muusikaalase hariduse jätkusuutlikku õpetamist. Tunnustuspreemia suurus on 1500 eurot.

 

Vaata eelnevate aastate laureaate: https://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/pedagoogi-tunnustuspreemia

 

Lisainfo: Kerli Kasak, tel 6 999 161, e-post Kerli.Kasak@kulka.eeEesti Kultuurkapital kuulutas välja kandidaatide esitamise kirjanduse, kujutava ja rakenduskunsti, arhitektuuri, näitekunsti, helikunsti, audiovisuaalse kunsti, kehakultuuri ja spordi ning rahvakultuuri sihtkapitali nõukogu koosseisu perioodiks 2023-2025.


Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab aastapreemiatega hooajal 2022/2023 silmapaistnud saavutusi muusikamaastikul ning peapreemiaga ja elutööpreemiaga pikaajalist tegevust valdkonna arengusse panustamisel.


Preemiakandidaate võivad esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ja üksikisikud.

 

Põhjendusega kirjalik ettepanek palume esitada sihtkapitalile 20. augustiks e-kirja teel helikunst@kulka.ee.

(Lisainfo Kerli Kasak; 58 55 9214 või kerli.kasak@kulka.ee ).


Varasemad preemia laureaadid: https://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/aastapreemiad/2021

 

Eesti Muusikanõukogu annab 2002. aastast välja muusikapreemiaid tunnustamaks nendega meie muusikuid või muusikainstitutsioone. Preemiad antakse välja kogu senise tegevuse eest.

 

2023 aastal antakse välja kolm preemiat:

Heliloomingupreemia – heliloojale tema kogu senise loomingu eest.

Interpretatsioonipreemia – interpreedile või kollektiivile klassikalise muusika või džässi alal sihipärase ja tulemusliku loomingulise tegevuse eest.

Muusikaelu tegelase preemia – Eesti Muusikanõukogu poolt üle antav helikunsti sihtkapitali preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest.

 

Kandidaate preemiatele saavad esitada kõik Eesti Muusikanõukogu liikmed.

 

NB ! Käesoleval aastal oli Muusikanõukogu preemiate kandidaatide esitamise tähtaeg 20. juuni.


(Lisainfo Kadri Lassmann; 5271897 või kadri.lassmann@emc.ee ).

Varasemad preemia laureaadid : http://www.emc.ee/muusikapreemia/

 

Eesti Muusikanõukogu Muusikapreemiate ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aasta- ja tunnustuspreemiate üleandmine toimub traditsiooniliselt rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril.