Viljandimaa ekspertgrupp tunnustab 2020. aasta parimaid kultuuri- ja sporditegelasi

Kultuurkapital annab veebruari esimesel reedel Viljandi pärimusmuusika aidas kätte preemiad käesoleval aastal oma kultuurse tegevusega silma paistnud viljandimaalastele.

Preemia „Kultuuripärl 2020“

Preemiaga tunnustatakse kunsti-, rahvakultuuri- ning spordivaldkonna inimeste tööd ja innustatakse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võib esitada Viljandimaal tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on 2020. aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud.

Viljandimaa Kultuuripärli pälvib Ain Agan, Viljandi kitarrifestivali asutaja ja kunstiline juht. Viljandi Kitarrifestivali tipptasemel ja järjepidev korraldaja ning kõrge tasemega esinejate Viljandisse tooja. Ain on samas hinnatud kitarrist, helilooja ja õpetaja.

Elutööpreemia 2020

Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp annab välja igal aastal ühe elutööpreemia pikaajalise loomingulise või spordialase tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise tunnustamiseks.

Viljandimaa elutöö preemia saab kauaaegne tantsuõpetaja Maie Tammemäe. Maie on kandnud Viljandis rahvatantsutraditsiooni üle 50 aasta, ta on maakonna kauaaegne ja tähelepanuväärne Tantsuõpetaja suure algustähega.

Viljandimaa Aasta tegu 2020

Viljandimaa aasta teo tegi Viljandi sõudeklubi, korraldades Viljandis tipptasemel Eesti meistrivõistlused ja saavutades tiitlivõistlustel kõrgeid kohti. 

Ekspertgrupi aastapreemiad 2020

Aastapreemiatega tunnustatakse Viljandimaa kultuuri- ja spordivaldkonnas silmapaistnud isikuid või saavutusi ergutamaks kultuuri- või spordielu arengut maakonnas. 

Kristi Ilves – Mulgi murdekeele tundja, õpetaja ja väärtustaja. Hingest pühendunud ja aktiivselt tegutsev mulgi kultuurpärandi ja -keele hoidja.

Piret Päär  – Pireti eestvedamisel kuulutati 2020 rahvajutuaastaks. Selle raames on ta käivitanud üle Eesti erinevaid selleteemalisi õpitubasid ja jutuõhtuid.

Ave Alvre  –  Öötantsupidude projektijuht ja korraldaja. Ave on õpetanud Viljandimaal tantsima mitu põlvkonda.

Aare Külama  – pedagoogiline maasool, juhendades noori Viljandi Gümnaasiumis ja samas kõrgprofessionaalne laulja Eesti parimates vokaalkoosseisudes.


Viljandimaa ekspetrgrupi tunnustuspreemiad 2020

Viljandimaa Kammerkoor – kammerkooride festivalil saavutatud hea tulemuse eest.

Viljandi Maadlusklubi Tulevik – Eesti vabamaadluskeskuse loomise eest Viljandisse.

Ansambel Viljandi VOX – TÜ kultuuriakadeemia tudengitest koosnev vokaalansambel, kelle tegevus on olnud 2020 väga viljakas,

Tauno Lipp – Viljandi meeste võrkpalli edendamise ja esindusmeeskonna loomise eest.

Pille Kährik – pikaajalise panuse eest Viljandimaa koorimuusikasse.

Maire Rahnel – aastatepikkuse panuse eest rahvakultuuri valdkonnas.

Katrin Hommik – aastatepikkuse panuse eest balletistuudio juhtimisel ja arendamisel.

Palju õnne!

Samal teemal: 
Sakala. Postimees: Kultuuripärli saab kitarrist ja õpetaja  ja  Ain Agan – pärliga muusik