Valgamaal tunnustati parimaid

Reedel, 14. jaanuaril andis Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupp tänuüritusel välja  2021. aasta preemiad.


kultuuripärl


Tänavuse kultuuripärli autasu pälvis kergejõustiklane Tanel Visnap, kes võitis suvel kurtide maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit. Visnap on kergejõustiklane, kes kuulub spordiklubisse Maret Sport. Möödunud aastal hüppas ta kaugust täpselt seitse meetrit ja teenis sellega lisaks kahele kullale maailmameistrivõistlustel pronksi. Tema parim aeg 100 meetri jooksus oli möödunud aastal 10,54 ja 200 meetris 21,46 sekundit. Suurepärased tulemused päädisid sellega, et ta krooniti Poolas kahekordseks vaegkuuljate maailmameistriks. Lisaks pälvis Visnap edukaima meessportlase ja edukaima parasportlase tiitli.

elutööpreemia


Elutööpreemiad läksid treener Tiiu Loormanile ning kunstnik Esti Kittusele.


Elutööpreemia laureaat Tiiu Loorman on spordivaldkonda aktiivselt panustanud juba üle kolmekümne aasta. Ta on loonud aktiivselt tegutseva spordiklubi Tõrva võrkpalliklubi, mille tegevus on aastakümneteks muutnud tema enda elu ja suunanud paljude noorte valikuid. Ta on treener suure algustähega ja tõeline spordientusiast, kes tuleb alati appi nii nõu kui jõuga.


Samuti elutööpreemia pälvinud Esti Kittuse elu ja töö on olnud kunsti teha, kunsti luua ja näidata, seda kõike ka õpetada ning edasi anda. Pikki aastaid oli talle teiseks koduks Vanemuise teater, kus ta kunstnikuna töötas. Elu armastus aga laste kunstikool Pukas. Ta on kunstnik ja pikaaegne kunstiõpetaja ning Puka kunstikooli looja.

Aastapreemia


Andres Rattasepp, aastapreemia kultuurivaldkonnas – traditsiooniliste puukäsitöö võtete hoidja

Kultuuri valdkonnas pälvis aastapreemia puukujur Andres Rattasepp, kes puukujude valmistamisel kasutab traditsioonilisi rahvapäraseid puutöö võtteid, populariseerides nii meie rahvakultuuri.

 

Katrin Uffert, aastapreemia kultuurivaldkonnas – uuenduslik kultuuriedendaja

Katrin Uffert on toonud kogukonna kultuuriellu palju uudsust, atraktiivsust ja värskust. Samuti üllatanud julge ja värske lähenemisega.

 

Raimond Luts, aastapreemia spordivaldkonnas – tippsportlase taustajõud

Raimond Lutsu treenimise all jõudis kergejõustiklaneTanel Visnap medaliteni. Ta on treenerina juhendanud mitmeid vabariiklikule ja rahvusvahelisele tasemele jõudnud kergejõustiklasi. Viimastel aastatel on ta juhendanud ka kuulmispuudega noori kergejõustiklasi.


Janika Lõiv, aastapreemia spordivaldkonnas – sihikindel sportlane

Viimaste aastate jooksul on Janika Lõiv ennast tõestanud Eesti parima maastikuratturina, mille krooniks on Tokyo olümpiamängudele kvalifitseerumine ning seal 17. koha saavutamine, samuti käesoleval hooajal Euroopa meistrivõistlustel saavutatud väga kõrge 6. koht.


Karl - Kristjan Kajak, aastapreemia lootustandev noor – mitmekülgne sportlane

 

Mark Peterson, aastapreemia lootustandev noor – noor ja kiire sportlane

 

Chris Marcus Krahv, aastapreemia lootustandev noor – orienteerub igas olukorras

 

TUNNUSTUSPREEMIA

 

Rasmus Onkel – uuenduslike ideede ellukutsuja

 

Merle Soonberg  – vaimse kultuuripärandi hoidja

 

Maria Sikk – Kiiresti kohanev tantsujuht

 

 Postimees/Galerii