Tartumaal jagati kultuuripreemiaid

19.detsembril anti Luunja kultuuri- ja vabaaja keskuses toimunud 2017. aasta kultuuri- ja spordirahva tänüritusel üle Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupi tänupreemiaid parimatest parimatele.
Järjekorras juba 12. Tartumaa Kultuuripärli tiitli pälvis tänavu Tartu kõrgema kunstikooli õppejõud ja grafitikunstnik Kristjan Bachman järjepideva loometöö eest tänavakunsti valdkonnas ning oma oskuste edasiandmise eest noorema põlvkonna kunstnikele, mis päädis tänavu suure seinamaalinguga Nõo spordihoonel. 

Eesti kultuurkapitali elutööpreemia sai Kaja Raid, kes on töötanud Tähtvere vallas sporditöö spetsialistina 50 aastat: Ta on korraldanud valla sporditööd eelkooliealistest veteranideni, organiseerides nii vabariiklikke, maakondlikke kui vallasiseseid üritusi. 

Kaja Raid on kavandatud valla omanäolise medali, iga võistluse jaoks erinevad diplomid ja kleebised ning kõik ürituste kuulutused. Kaja teeb aktiivselt kaastööd valla ajalehele, kajastades selles kogu valla spordielu ja võistluste reklaami, fotosid ja võistlusprotokolle. Eesti Vabariigi valdade tali-, suve- ja sügismängudel on Tähtvere vald aastaid püsinud kolme parema hulgas.

Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad pälvisid:

  • Astrid Hallik – noorte laulu- ja tantsupeo kuraatori töö eest
  • Reet Kruup – Alatskivi valla kultuurielu eestvedaja
  • Kaili Kask – kunstinäituste korraldamise ja järjepideva töö eest Voronja galeriis
  • Raul Oreškin kunstinäituste korraldamise ja järjepideva töö eest Voronja galeriis
  • Tiigi Seltsimaja  panuse eest laste ja noorte kultuuri arendamisel, traditsionaalse kultuuri jäädvustamisel ja tutvustamisel
  • Julia Beljajeva  Tartumaa „Sporditäht“,  epeevehklemise maailmameister