Selgusid Lääne-Virumaa 2023. aasta kultuuripreemiad

2. veebruaril andis Lääne-Virumaa ekspertgrupp Võsu Rannaklubis kätte 2023 aasta kultuuripreemiad.

Aastapreemiad

Aili Teedla – Vabaduse kooli teatriansambli juhendamise eest.

Aili juhendamisel on kahekümne aastaga teatripisiku saanud paljud õpilased. Rakvere kooliteatrid on aastaid Eestis oma lavastustega esil olnud ja pidevalt festivalidelt auhindu noppinud.


Kert Rang ja Priit Maasik – võrkpalli populariseerimise eest. Rang ja Maasik on aastaid olnud Virumaa võrkpalli eestvedajad. 2023. aasta Virumaa võrkpalli meistrivõistlused olid korraldatud suurejooneliselt, pealtvaatajaid oli väga palju. Selleks, et tagada Virumaa võrkpalli järjepidevus ja järelkasv, korraldatakse alates 2023. aastast võrkpallipäevakuid lastele ja noortele nii Lääne- kui ka Ida-Virumaal.


Elutööpreemia sai Toivo Peäske, kes on Lääne-Virumaal muusikaelu rikastanud üle kahekümne aasta. Tema juhtimisel on Rakveres alguse saanud mitu huvitavat ja tunnustust pälvinud üritust. Ta oli kümme aastat Virumaa Noorteorkestri dirigent ja kutsus kokku Virumaa Kammerorkestri.

 

Kultuuripärli preemia anti Eve Altele, kes on viie aastaga suutnud Rakvere kultuurielule hoo sisse lükata. Rakvere kultuuriüritused on toonud osalejatele ja esinejatele häid emotsioone ja teinud Rakvere tuntuks ka kaugemal.


Fotod Ain Liiva