Selgusid Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali aastapreemia laureaadid

Alexela kontserdimajas toimunud pidulikul auhinnagalal "Spordiaasta Tähed 2019" kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali 2019. a aastapreemiate laureaadid. Aastapreemia pälvisid seitse spordivaldkonnas tegutsevat inimest.

Preemiad andis üle Eesti Kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Tõnis Lukas. Ta õnnitles kõiki laureaate ja tänas neid tähendusrikka töö ja möödunud tulemusliku aasta eest. „Teie sitkus ja meelekindlus on andnud väga häid tulemusi,“ ütles Lukas.

2019. a aastapreemia laureaadid on: 
  • Raivo Jeenas - Võru võrkpallielu edendaja
Raivo Jeenas on tunnustatud võrkpallitreener, kelle käe alt on sirgunud mitmed naistekoondislased. Ka ajaloolisel esimesel EM-finaalturniiril esindas Eesti naiskonda kaks tema õpilast. Praegu on tal käsil 46. võistlushooaeg Võru naiskonna treeneri ja eestvedajana.

  • Külli Haav - parapurjetamise eestvedaja
Külli Haav viis ellu parapurjetamise pilootprojekti "Erilised purjetajad", organiseeris Eestile esimesed parapurjekad ja korraldas Baltimaade esimese pararegati. 

  • Velja Andruse - suurvõistluse korraldaja
Velja Andruse aitas projektijuhina läbi viia juunioride maadluse maailmameistrivõistlused Tallinnas, mis oli esimene iseseisvas Eestis korraldatud rahvusvaheline maadluse tiitlivõistlus.

  • Lembit Toru - tervisespordi eestvedaja
Lembit Toru on Tartumaa spordielu edendaja ning 2019. a Eestimaa suvemängude peakorraldaja, mida peetakse kõigi aegade parimateks.

  • Rait Ratasepp - inimvõimete piiri proovilepanija
Rait Ratassepp on heas mõttes hull ultratriatleet, kes mõtleb endale välja üha pöörasemaid jõuproove. Viimati läbis ta maailma kiireima mehena 40-kordse triatloni ehk 40 täispikka triatloni 40 päevaga.

  • Veljo Lamp - teenekas spordiametnik
Veljo Lamp on kirglik jooksumees, kes on aastaid juhtinud ja arendanud Tartu linna spordielu.
  • Virve Vask - tippsportlaste taustajõud
Virve Vask on kauaaegne spordiarst, kes abistab nii noorsportlasi kui Eesti tippe.