Selgusid 2017. aasta arhitektuuripreemia nominendid

2017. aasta arhitektuuripreemia nominendid on selgunud.  

Võitjad tehakse teatavaks ja preemiad antakse üle Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali,  Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Maastikuarhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ühisel aastapreemiate auhinnatseremoonial, mis toimub 08. detsembril 2017 kell 20.00 Vabal Laval Telliskivi Loomelinnakus. Lisaks kuulutatakse välja Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse ja Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna ühine Vello Asi nimeline tudengipreemia ning esitletakse raamatuid “Eesti Arhitektuuripreemiad 2017” ja „Ruumipilt 2017”.

Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapital nomineeris preemiale kolmest valdkonnast 25 objekti.
Žüriisse kuulusid Eero Jürgenson, Ingrid Ruudi, Monika Järg, Peeter Pere, Paco Ulman, Siiri Vallner ja Merle Karro-Kalberg.

Arhitektuuri sihtkapitali preemia nominendid: 

  • LasnaVILJAmägi Andrea Tamm ja Ann Press
  • Roosi tänav Tartus – ehitusprojekti arhitektuuri ja maastikuarhitektuuri osa: maastikuarhitektid Karin Bachmann ja Mirko Traks (Kino OÜ); arhitektid Toomas Paaver ja Tõnu Laanemäe (OÜ PAIK Arhitektid). Esialgse eskiisi autorid on lisaks nimetatutele ka maastikuarhitektid Edgar Kaare ja Terje Ong (OÜ TajuRuum)
  • Järveküla Kool – Ahti Kooskora, Erko Luhaaru, Loona Kikkas, Maret Volens, Andres Trei, Margit Teikari  
  • Skåpet mägihütid – KOKO arhitektid
  • Kortermaja Pärnu rannapiirkonnas – Maarja Kask, Ralf Lõoke, Andro Mänd
  • Rakvere Teatrikino – Raul Vaiksoo    
  • Suur-Laagri 12 kortermaja – Margit Mutso ja Madis Eek        
  • Rotermanni Elevaator – KOKO arhitektid      
  • Eramu Hiiul – Maarja Kask, Ralf Lõoke, Pelle-Sten Viiburg      
  • Tartu kaubamaja Kvartal autorid Ott Kadarik, Mihkel Tüür, Kadri Tamme  
  • ERM – Lina Ghotmeh, Dan Dorell, Tsuyoshi Tane (arhitektuuribüroo SARL d'Architecture Dorell Ghotmeh Tane)  
  • NUKU Teatrihoone – Elina Grünberg, Maile Grünberg, Katrin Tammsaar      
  • Velvet ja Uddu kontoriruumid Telliskivi Loomelinnakus Mari Koger, Taavi Aunre
  • Ugala Teater (publikuruumide sisekujunduse restaureerimine/rekonstrueerimine, sisekujundus) – Mait Summatavet koostöös Irina Rauaga (R-Konsult)
  • Rahvusarhiiv Noora Illimar Truverk, Sander Aas, Tüüne-Kristin Vaikla, Urmo Vaikla              
  • Telling-Installatsioon Tallinna Toomkirikus – tudengid: Johanna Sepp, Ardo Hiiuväin, Elin-Harriet Helemae, Ellen Sepp, Kaia Tungal, Martin Siplane, Maria Kesküla, Tiina Sakermaa, Taavi Tiidor, Aimur Takk; juhendajad: Hilkka Hiiop (EKA muinsuskaitse ja konserveerimise osakond), Hannes Praks (EKA sisearhitektuuri osakond), Tiina-Mall Kreem (Eesti Kunstimuuseum), Kristjan Holm (EKA sisearhitektuuri osakond), Juhan Kilumets (Rändmeister OÜ)
  • Näitusekujundused Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis: uus püsiekspostisioon "Kogutud teosed" ja 7. Tallinna rakenduskunsti triennaali peanäitus "Ajavahe. Time Difference" (22.04-23.07.2017) Karli Luik
  • ERMi püsinäitus "Uurali Kaja" – Jan Graps, Ken Ruut, Anne Määrmann        
  • ERMi püsinäitus "Kohtumised" – juhtkuraator Kristel Rattus (ERM), kontseptsioon: David Crawley, Christine Gräfenhein, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Andres Kurg, Andres Ojari, Sander Paas, Marko Raat, Ilmar Valdur, Linnar Viik. Arhitektuur: 3+1 arhitektid: Toomas Adrikorn, Gert Guriev, Markus Kaasik, Raul Kalvo, Kaarle Kannelmäe, Riin Kersalu, Kerstin Kivila, Karin Harkmaa, Taavi Lõoke, Andres Ojari, Juhan Rohtla, Siim Tiisvelt, Ilmar Valdur, Pirko Võmma; valgusarhitektuur: Christine Gräfenhain
  • Balti Paviljon 15. rahvusvahelisel Veneetsia arhitektuuribiennaalil ja näitus "Balti Paviljon: Operatiivarhiiv" Disaini- ja Arhitektuurigaleriis 10.-20.03.2017 kuraator Johan Tali    
  • Raamat "Tuletõrjedepood ja pritsikuurid Eestis" – Karin Paulus, Eve Arpo  
  • Näitus "Face-to face: Balti Börsihoone lugu" – Maarja Kask, Ralf Lõoke, Neeme Külm          
  • Eesti Arhitektuurimuuseumi näitus "Maailma Loomine. Näitus projekteerimise ajaloost" – Kalle Komissarov, Edina Dufala-Pärn, Kristjan Mändmaa, Moonika Maidre
  • Toomas Tammis arhitektuurialase tegevuse valdkonnas                  
  • Arhitektuurikool (gümnaasiumiastmele arhitektuuri valikaine ja õpetajaraamatu koostamine) – ainekava ja õppeprotsessi kirjelduse töögrupp: Kadri Klementi, Kaire Nõmm, Toomas Tammis, Hannes Praks
Kõikide nomineeritud arhitektuuriobjektide ja nende autoritega saab tutvuda virtuaalnäitusel www.arhitektuuripreemiad.ee


Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta