Rakveres sõlmiti leping Arvo Pärdi nimelise muusikamaja rahastamiseks

Täna, 10. aprillil kell 13.00 allkirjastasid Rakvere linnapea Triin Varek ja Eesti Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa Rakvere Linnavalitsuse valges saalis toimuval pidulikul sündmusel lepingu Arvo Pärdi nimelise muusikamaja väljaarendamise rahastamiseks.


Arvo Pärdi nimelise muusikamaja väljaarendamise rahastamise lepingu kohaselt katab väljaarendamise maksumusest Eesti Kultuurkapital 91,3 % ja Rakvere linn 8,7%. 


Kultuurkapitali nõukogu langetas tänavu 7. veebruaril otsuse, mille kohaselt eraldatakse Rakvere linnale Arvo Pärdi nimelise muusikamaja rajamiseks investeeringutoetust kuni 21 miljonit eurot. Rakvere linn on muusikamaja rajamiseks teinud juba omapoolseid investeeringuid. Projekti hinnanguline maksumus koos käibemaksuga on kuni 23 miljonit eurot, hoone lõppmaksumus selgub peale riigihanke läbiviimist.


Rakvere linnapea Triin Vareki sõnul toetas linnavolikogu lepingu sõlmimist ühehäälselt. „Raske on seda tänutunnet ja rõõmu sõnadesse panna. Väga kaua oodatud ja nii paljude inimeste panusega projekt, mis ei ole tähtis mitte ainult Rakvere linnale, vaid kogu Lääne-Virumaale, on jõudnud väga olulisse punkti – on tehtud rahastamisotsus ja täna sõlmitud leping annab reaalse võimaluse peagi alustada Arvo Pärdi nimelise muusikamaja ehitamisega!“ märkis Varek.

„Üks väärikas hoone saab uue elu ja suurepärase sisu. Täna on ajalooline päev. Ja usun , et nii Rakvere kui ka kõik meie sõbrad on õnnelikud koos meiega!“ lisas Varek.

Eesti Kultuurkapitali juhataja Margus Allikmaa: „Mul on väga hea meel allkirjastada leping, mis toob Eesti kultuurikaardile veel ühe, loodetavalt suurepärase akustikaga, nii publikule kui ka muusikutele meelepärase kontserdipaiga. Kogu taasiseseisvumisaja on kultuurivaldkonnas korduvalt leidnud kinnitust, et investeerides nö betooni, ehk rajades juurde uusi esinemispaiku või rekonstrueerides ja kaasajastades vanu, on sellega alati kaasnenud kultuuritarbimise kasv – rohkem kultuurisündmusi, rohkem külastajaid. Ei ole ühtegi põhjust arvata, et Arvo Pärdi nimelise muusikamajaga Rakveres läheks teisiti,“ lisas Allikmaa.

Rakveresse rajatav Arvo Pärdi nimeline muusikamaja moodustab koos laiendusega multifunktsionaalse muusikamaja, kus saab esitada nii suurkoosseisulisi kui ka kammerliku formaadiga kontserte, korraldada näitusi, arendada huvitegevust, pakkuda ruume tantsu- ning muusikakollektiividele jms.

Muusikamaja arhitektuurne lahendus taastab tunnustatud Eesti arhitekti Alar Kotli projekteeritud kirikuhoone väärikal moel, ehitades välja ka algselt plaanitud tornikiivrid ja väärtustades seega Eesti arhitektuuripärandit. Lisaks ehitatakse juurde uus hoonemaht.

Arvo Pärdi nimeline muusikamaja on Riigikogu otsusega kinnitatud riiklikult tähtsate kultuuriehitiste nimekirja. Eesti Kultuurkapital rahastab Arvo Pärdi nimelise muusikamaja väljaarendamist Kultuurkapitalile laekuvate riiklikult tähtsate kultuuriehitiste rajamise ja renoveerimise rahastamiseks laekuvate vahendite arvelt.


Arvo Pärdi nimeline muusikamaja peaks valmima 2025. aastal.


Lisainfo:

 

Triin Varek
Rakvere linnapea
502 8191

ERR galerii