Maakondlikud ekspertgrupid kutsuvad üles esitama aastapreemiate kandidaate

Maakondlikud ekspertgrupid ootavad 20. novembrini ettepanekuid oma maakonna kultuuri- ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks. Preemia kandidaadiks võib esitada maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, mittetulundusühinguid ja organisatsioone.

Välja antakse järgmised preemiad: 

Kultuuripärl 2019

Preemiaga tunnustatakse kunsti-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordivaldkonna inimeste tööd ja innustatakse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võib esitada maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on 2019. aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud.

Aastapreemia

Preemiaga tunnustatakse loome- ja spordiinimesi, kes on 2019. aastal maakonnas mõjutanud vastava valdkonna arengut ja aidanud kaasa maakonna tuntusele. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilise isiku kui isikute grupi.

  Tunnustuspreemia

  Preemiga tunnustatakse oma valdkonnale pühendunud loome- ja spordiinimesi ja innustatakse nende edaspidist erialast tegevust.

  Elutööpreemia

  Preemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest. Elutööpreemia saajaks võib esitada vaid füüsilisi isikuid.

  Vabas vormis ettepanek tuleb saata oma maakonna ekspertgrupile ning lisada sellele: 

  • lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest 2019. aastal
  • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post)

  Ettepanekute esitamise tähtaeg on 20. november.

  Kandidaate võivad esitada kõik isikud ja organisatsioonid. Korraga võib esitada ainult ühe kandidaadi.