Läänemaal tunnustati maakonna parimaid

25. jaanuaril andis Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgrupp Läänemaa ühisgümnaasiumis üle oma aasta- ja tunnustuspreemiad ning kuulutas välja Läänemaa Kultuuripärli tiitli ja elutööpreemia saaja.
elutööpreemia  –  Loit Lepalaan

Loit Lepalaan on aastakümneid edendanud Kullamaa muusika-ja kultuurielu. Tal on kaalukas roll Eesti kultuuriloos muusikuna, dirigendina ja kohalikus kultuuriloos kultuurikorraldajana ja kodukandi ajaloouurijana.

Ta on talletanud suure hulga Kullamaa kandi kultuuri-ja kodulugu, tutvustab kogutud materjale artiklite kaudu ja sageli on huvitavad väljapanekud eksponeeritud Kullamaa kultuurimaja galeriis. Loit teeb tänuväärset koostööd kogudusega, korraldab professionaalsete muusikute kontserte nii kultuurimajas kui Kullamaa kirikus. Tema kaasabil on Kullamaa kandi olulistele kultuuri- ja haridusinimestele pühendatud mälestuskividega park.  

Ta tegeleb järjepidevalt Kullamaaga seotud helilooja Rudolf Tobiase elu ja loomingu tutvustamisega. Igal aastal toimuvad sünniaastapäeval mälestusüritused, kontserdid. 


Kultuuripärl 2023  – Juhan Hepner


Tänu Juhan Hepneri pühendunud ja põhjalikule tööle on Haapsalu ja Läänemaa kultuur pidevalt ja positiivselt pildil. Sõeludes läbi kajastatavad teemad, on esikohal kultuur ja päris mitmel nädalal kuus on kultuuriuudiseid rohkem kui ühel päeval. 2023. aastanumbri kohta on ERRi uudisteportaalis nähtaval pea 200 tema uudislugu Läänemaa ja Hiiumaa teemal.

Ta on võimalusel kohal kõikidel Haapsalu ja Läänemaa kultuurisündmustel. Pühendunud ajakirjaniku tunneb ära sellest, et tal on kodutöö tehtud: Juhan  ei ilmu kunagi ilma ettevalmistuseta intervjueerima ega kattematerjali filmima. Ta viib end alati asjaga kurssi ning oskab õigetelt inimestelt õigeid asju küsida. Juhan Hepneri tehtud kaheminutilised tele- või raadiouudised töötavad nagu sisukad isutekitajad. Tema uudiseid kajastatakse Terevisioonis, Aktuaalse Kaameras, kultuuriuudistes, Vikerraadios jt saadetes.  
Fotode autor Silver Raidla