Kultuurkapitali uus juht on Margus Allikmaa

Eesti Kultuurkapitali nõukogu valis uueks juhatajaks senise Vene Teatri direktori Margus Allikmaa.

„Margus Allikmaa on suure kogemustepagasiga tippjuht, kes olnud läbi ja lõhki kultuurivaldkonna edendamisega seotud ning kes suudab Kultuurkapitali eesmärke kanda, nõukogu hinnangul ta seda suudab. Ootame, et uus juht hoiab Kultuurkapitali usaldusväärse, kompetentse, sõltumatu ja paindlikuna. Nii säilib selle roll kultuuri-ja spordimaastiku mitmekesisuse ja järjepidevuse hoidjana,“ ütles kultuurkapitali nõukogu esimees, kultuuriminister Tiit Terik.

„Kultuurkapital on meie kultuurielus aastatega omandanud väga olulise tähenduse. Võib vist liialduseta öelda, et Eestis pole autorit ega interpreeti või sportlast ega treenerit, kes poleks saanud tunda Kultuurkapitali toetavat õlga. Rikkalik valik tõlkekirjandust, tegusamad loomeliidud ja riiklikult tähtsad kultuuriehitised – kõik need saavad tõhusa toe Kultuurkapitalilt. Ma olen väga tänulik võimaluse eest anda oma panuse selleks, et Kultuurkapitali tähtsus meie kultuuri- ja spordielus mingilgi moel ei kahaneks,“ ütles Margus Allikmaa.

Margus Allikmaa on töötanud Eesti Draamateatris, sealhulgas kaheksa aastat teatri direktorina, AS Trio LSLis peadirektorina ning Kultuuriministeeriumi kantslerina. Septembrist 2002 kuni aprillini 2003 oli Allikmaa Eesti kultuuriminister. Aastatel 2007–2017 oli Allikmaa Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees. Alates 2018. aastast on ta Vene Teatri direktor.


Margus Allikmaa asub tööle 1. veebruaril. 

Foto: Vene Teater

Kontakt:

Viktoria Toompere
Kultuurkapitali kommunikatsioonijuht
viktoria.toompere@kulka.ee
506 8173

Hannus Luure

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik 

hannus.luure@kul.ee

628 2271 | 526 1431