Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi elutööpreemia pälvis Endel Tustit ja aastapreemia Risto Lillemets

28. detsembril toimunud traditsioonilisel Saare maakonna sportlaste tunnustusüritusel anti üle ka Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi spordivaldkonna preemiad.


Endel Tustit pälvis elutööpreemia pikaajalise noortespordi arendamise eest

Endel Tustit on pühendanud kogu oma elu spordi- ja liikumisvaldkonnale, eelkõige olles kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreener. Tegemist on tõelise professionaaliga ja oma ala korüfeega Eesti spordielus. Juba ainuüksi see on märkimisväärne, kui pikalt on ta valdkonnas tegutsenud ning kui paljudele noortele on ta oma teadmisi ja kogemusi edasi andnud. Eestis ei ole palju üle 70 aasta vanuseid treenereid, kes suudavad noortele harjutusi ise ette näidata. Endel on treener ja õpetaja, kelle õpilased on saavutanud edu vabariiklikul tasandil ning toonud au ja uhkus tervele Saare maakonnale.

Endli tuntumate õpilaste hulka kuuluvad Eesti parimad kergejõustiklased nagu Tiidrek Nurme, Marek Niit, Indrek Tustit jpt.

 

Aastapreemiaga tunnustati eduka kergejõustikuhooaja eest Risto Lillemetsa

2023. aastal saavutas Risto Lillemets Istanbulis toimunud Euroopa kergejõustiku sisemeistrivõistlustel seitsmevõistluses 6079 punktiga kolmanda koha.

2023. aasta Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu mitmevõistluse tuuri arvestuses (World Athletics Combined Events Tour) tuli Risto Lillemets kaheksandaks. Arvesse läks kolm hooaja parimat võistlust - üks seitsmevõistlus (Tallinna Rahvusvaheline mitmevõistlus, 2. koht 5915 punktiga) ning kaks kümnevõistlust (Ratingenis, 8. koht 7938 punktiga ja Talence´is, 5. koht 7898 punktiga).

 

Fotol (vasakult) Endel Tustit ja Risto Lillemets