Kultuurkapitali kärajate paneelarutelu „Kultuuri toetamisest ja toetajate rollidest“

Päeva paneelarutelu otseülekannet sai jälgida Postimees.ee ja elektron.art lehel.
           Paneelarutelu saab järele vaadata SIIT
           Kõiki erinevate valdkondade sihtkapitalide esinemiste videoid saab nüüd järele               vaadata SIIT


Kultuurkapital korraldab 4. oktoobril sihtkapitalide ekspertidele suunatud kärajad, et

sõnastada uuesti kulka suunad, ning asetada need ka laiemasse kultuuri toetamise konteksti. Päeva sisendid võetakse kokku avalikul paneelarutelu «Kultuuri toetamisest ja toetajate rollidest» algusega kell 15.30.


Arutelul osalevad Edith Sepp (Eesti Filmi Instituut), Helen Sildna (Tallinn Music Week), Priit Raud (Kanuti Gildi saal), Taaniel Raudsepp (kultuuriministeerium), Kristiina Alliksaar (teater Vanemuine), Siim Sukles (EOK).
Modereerib kultuurkapitali juhataja Kertu Saks.

COVIDi kriisis on kultuuri- ja spordisfäär muutunud. Ka toetamise vajadused on muutunud. Toetustest on sõna otseses mõttes sõltunud, kas tegijad jäävad alles. Paneelarutelu keskendub teemale, kuidas on erinevates valdkondades kriisiga hakkama saadud ning millist rolli nähakse toetajatel täna ja tulevikus? Kes peaks riigis pakkuma püsirahastust ja tegevustoetuseid suurfestivalidele, kollektiividele, orkestritele, kultuuriasutustele sh riigiasutustele, loomeliitudele jne? Väga suures osas oodatakse rahastust Kulkalt, aga rahastus, millest Kulka toetab (alkoholi- ja tubakaaktsiisi ja hasartmängumaksu laekumised) on aga tervisekriisis kõikuma löönud. Järjest raskem on teha laekumiste prognoose ja anda garantiid, et raha jätkub. Kes peaks mida toetama ja kellele ja milleks peaks Kulka olema? Millised on täpselt need toetused, mille finantseerimist peaksid ministeeriumid kindlasti jätkama või ka suuremas mahus enda kanda võtma?


Päeva paneelarutelu otseülekannet sai jälgida Postimees.ee ja elektron.art lehel. JÄRELEVAATAMINE
Kõiki sihtkapitalide kärajate esinejate videosid saab nüüd järele vaadata SIIT

Pane tähele
Kultuurkapitali sihtkapitalidesse kandidaatide esitamise tähtaeg on 10. oktoober 2021


Aitäh koostööpartneritele Kanuti Gildi Saal, elektron.art ja Postimeees.