Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupi elutööpreemia pälvib Jevgeni Všivtsev ja Kultuuripärli Pippi Lotta Enok

Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp annab 2021. aasta elutööpreemia laskesuusatamise treenerile Jevgeni Všivtsevile ja tänavuse Kultuuripärli noorele kergejõustiklasele Pippi Lotta EnokileLisaks jagas ekspertide grupp, keda juhib Lüganuse abivallavanem Arno Rossman, välja veel viis aastapreemiat ja kolm tunnustuspreemiat.

Elutööpreemia


Jevgeni Všivtsevelutööpreemia Narva spordi ja laskesuusatamise edendamise eest

Jevgeni on laskesuusatreener, kes on kogu elu pühendanud laskesuusatamisele Narvas ja kogu Eestis. Korduvalt on ta valitud Eesti parimaks laskesuusatreeneriks.

Mitukümmend sportlast on tema juhendamisel osalenud Eesti noorte ja juunioride koondises MMil ning noorte olümpiafestivalil. Tuntumad neist on Jelena Poljakova, Daniil Steptšenko ja Daria Yurlova. Steptšenkost on nüüdseks omakorda saanud Eesti laskesuusakoondise peatreener.

Kümned Všivtsevi juhendatud sportlased on tulnud Eesti meistriks või saavutanud poodiumikoha. Tänu tema tööle jätkab Narvas edukalt tööd spordikooli laskesuusatamise osakond, arenevad õuesport, liikumisharrastused ning laskesuusatamise tiir Äkkekülas. Aastatel 2014 ja 2021 oli ta Narva parim õpetaja-liider. Praegu on ta pensionil, kuid jätkab aktiivselt tegelemist liikumisharrastusega ja on Narva inimestele suur eeskuju.


Kultuuripärl


Pippi Lotta EnokIda-Virumaa Kultuuripärli preemia säravate spordihetkede eest.

Ta on kergejõustikuklubi Visa liige 2015. aastast ja on näidanud end sportlasena, kes treenib targalt, arendab spordiga seonduvaid füüsilisi ja vaimseid oskusi, esindab edukalt Eestit ja klubi nii sise- kui ka välisvõistlustel.

2021. aastal saavutas ta U-20 kergejõustiku EMil Tallinnas seitsmevõistluses punktisummaga 5634 ja isikliku rekordiga viienda koha ning U-20 kergejõustiku MMil Nairobis punktisummaga 5746 ja isikliku rekordiga teise koha.


Aastapreemia


Raivo Kallasaastapreemia Jõhvi bigbändi juhatamise eest 25 aasta jooksul

Raivo on pikaaegne muusikapedagoog ning Jõhvi valla muusikaelu eestvedaja.

Selle aasta oktoobrikuus tähistas tema moodustatud Jõhvi bigbänd oma 25. sünnipäeva. Bigbänd esineb nii Jõhvi valla kui ka Ida-Viru maakonna esindusüritustel, osa võetakse maakondlikest ja üleriigilistest laulupidudest ning suurematest rahvapidudest. Lisaks Jõhvi valla muusikaelu edendamisele juhatab Raivo Kallas alates 2018. aastast ka Mäetaguse puhkpilliorkestrit.

Svetlana Kekiševaaastapreemia õpilaste suurepäraste tulemuste eest.

Svetlana on Ahtme kunstide kooli klaveri- ja oreliõpetaja ning asedirektor. Tema õpilased saavutasid sel aastal silmapaistvaid tulemusi nii rahvusvahelistel kui ka Eesti-sisestel konkurssidel, esindades Eestit edukalt klassikalise muusika vallas.

Svetlana on Ahtme kunstide kooli klaveri- ja oreliõpetaja ning asedirektor. Tema õpilased saavutasid sel aastal silmapaistvaid tulemusi nii rahvusvahelistel kui ka Eesti-sisestel konkurssidel, esindades Eestit edukalt klassikalise muusika vallas.

MTÜ Rural Urban Artaastapreemia tänavakunstifestivali RUA läbiviimise eest.

Alates 2018. aastast on Eestis rännanud maakonnast maakonda tänavakunstifestival Rural Urban Art (RUA), mille keskmes on inimeste igapäevane elukeskkond. Festivali eesmärk on tuua helgust ja mitmekesisust väikelinnade ning maapiirkondade avalikku ruumi tänavakunsti abil. Ka väikese asustusega piirkonna elanik saab tänu sellele festivalile kogeda visuaalkunsti, mida võib pakkuda üks seinamaal.

Katrin Smirnovaaastapreemia eduka spordiaasta eest.

Ta tegeleb laskespordiga 2014. aastast. Juba 2016. aastal täitis ta meistriklassi normi ning samast aastast alates võtab osa rahvusvahelistest tippvõistlustest. Katrin on näidanud kõrgeid tulemusi rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.


Ansambel Boamadu aastapreemia säravate muusikaelamuste eest.

Ansambel Boamadu on viimasel aastal oma tegevuses korralikult süvitsi läinud, eestikeelset rokkmuusikat loonud ning hoolitsenud selle eest, et see hea Ida-Viru rokkbänd Eesti muusikamaastikul püsiks. Ansambel ei jäta oma esinemistel mainimata oma Ida-Viru päritolu ja salvestab oma muusikavideod meie maakonna põnevais paigus.


TUNNUSTUSPREEMIA


Aleksandr Openkotunnustuspreemia Narva allmaalegendide avaldamise eest.

Ta on ajaloomagister ning sertifitseeritud giid Narvas, Narva-Jõesuus ja kogu Ida-Virumaal, kes põhikohaga töötab Narva 6. kooli õppealajuhatajana.

Andrus Lehismetstunnustuspreemia valla sportimisvõimaluste mitmekesistamise eest.

Andrus on Toila valla spordi- ja kultuurikeskuse spordijuht, kelle kirg on korvpall, mida ta soovib oma koduvallas arendada. Tema soov on saada võimalikult palju inimesi liikuma, luues neile selleks igakülgsed võimalused. Eriti tähtsaks peab ta liikumisharjumuste kujundamist laste seas.

Aleksandr Hvorõhh − tunnustuspreemia õpilaste suurepäraste tulemuste eest.

Aleksandr on Kohtla-Järve kergejõustikuklubi Atleetika kergejõustikutreener.


Samal teemal: 
Postimees Põhjarannik, "Kultuurkapitali elutööpreemia pälvib Jevgeni Všivtsev ja Kultuuripärli Pippi Lotta Enok".