Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid selguvad 13. veebruaril


Pühapäeval, 13. veebruaril kell 13 antakse Vaba Lava Telliskivi teatrikeskuses pidulikult üle  Kultuurkapitali 2021. aasta peapreemiad ja elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad. Preemiate üleandmist saab otse vaadata kultuur.err.ee portaalis.


Preemiapäeva õhtul kutsume kõiki kell 18.45-20.00 ETVs vaatama erisaadet  elutöö- ja peapreemia laureaatidest "Kultuurkapitali aastapreemiad 2021", kus avatakse Eesti kultuurielu säravamate inimeste mõttemaailma ja tegude tagamaid.

Pidulikku aktust ja saadet juhivad Sandra Uusberg ja Kaspar Velberg, lavastaja, režissöör ja produtsent on Mikk Jürjens. Nii saates kui ka Vabal Laval kõlab Erki Pärnoja looming, Vabal Laval liituvad temaga Rasmus Puur ja VHK keelpilliorkester.
Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates aastast 1995 ning need on rahalised. Peapreemia on suurusega 7000 eurot ja elutööpreemia 10 000 eurot. Preemiapäeval antakse välja ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad, mille suurus on 1000 kuni 4000 eurot.


Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast kuldse preemiakera, taiese, millele autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud Jonnakas.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal üle rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Muusikapreemiad 2021. aasta laureaadid leiad siit

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiaid  antakse välja kord aastas. 2021. aasta arhitektuuripreemia laureaadid selgusid 1. veebruaril, nominentide nimed leiab siit

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal välja spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed". 2021. aastapreemiate laureaatide nimed leiad siit

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse üle igal aastal emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle iga aasta 27. märtsil toimuval rahvusvahelist teatripäeva tähistaval üritusel.