Kultuurkapitali 2020 aastapreemiate laureaadid selguvad 4. veebruari preemiapäeva saadetes

4. veebruar on Kultuurkapitali preemiapäev, mil avalikustatakse 2020. aasta peapreemiad, elutööpreemiad ning kujutava ja rakenduskunsti, audiovisuaalse kunsti ja rahvakultuuri sihtkapitalide aastapreemiad.

Preemiasaajaid tutvustatakse saadetes, mida saab vaadata terve päeva jooksul nii kultuur.err.ee portaalis, Kultuurkapitali Facebooki ja Youtube’i lehel kui ka õhtul „OPi“ erisaates. Kõiki saateid saab ka järele vaadata ERR.ee  ja Jupiter.ee lehel.

„Sel aastal on meil võimalus teha kõike tavapärasest erinevalt ja kuigi on kahju, et ei saa korraldada preemiagalat, kus Kultuurkapitali kaheksa valdkonna esindajad kokku saaks, annavad laureaatide videoportreed võimaluse saada nende inimestega lähemalt tuttavaks ja seeläbi mõista ka nende tööd ja suurust paremini,“ ütles Kultuurkapitali juhataja Kertu Saks.

Kertu Saks soovitab televiisorit vaadata juba 4. veebruari hommikul, kui kultuuriminister Anneli Ott annab „Terevisiooni“ otse-eetris välja ühe Kultuurkapitali elutööpreemiatest. Kõiki elutööpreemiatele pühendatud videoid saab vaadata samal päeval alates kella üheksast ERRi portaalis.

Pärastlõunal saab ERRi portaalis vaadata intervjuusid sihtkapitalide aastapreemiate saajatega: kell 14 „2020. aasta kujutavas ja rakenduskunstis“, kell 15 „2020. aasta audiovisuaalses kunstis“ ja kell 17 „2020. aasta rahvakultuuris“.

Õhtu lõpetab kell 20 algav Kultuurkapitali preemiatele pühendatud „OPi“ erisaade, kus portreteeritakse 2020. aasta arhitektuuri, audiovisuaalse kunsti, helikunsti, kirjanduse, kehakultuuri ja spordi, kujutava ja rakenduskunsti, näitekunsti ning rahvakultuuri valdkonna peapreemiate laureaate.

Kultuurkapitali aastapreemiaid antakse välja alates aastast 1995 ning need on rahalised. Kultuurkapitali peapreemia on suurusega 7000 eurot ja elutööpreemia 10 000 eurot. Preemiapäeval antakse välja ka audiovisuaalse kunsti, kujutava ja rakenduskunsti ning rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemiad, mille suurus on 1000 kuni 4000 eurot.

Kultuurkapitali preemiate laureaadid saavad alates 2013. aastast ka kuldse preemiakera, taiese, millele autorid Risto Tali ja Rait Siska on nimeks pannud „Jonnakas“.

Helikunsti sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal kätte rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril. Muusikapreemiad 2020. aasta laureaadid leiad siit.

Arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiaid  antakse välja kord aastas. 2020. aasta arhitektuuripreemia laureaadid leiad siit.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastapreemiad antakse igal aastal üle spordivaldkonna ühisel galaüritusel "Spordiaasta tähed". 2020 aastapreemiate laureaatide nimed leiad siit

Kirjanduse sihtkapitali aastapreemiad antakse kätte igal aastal emakeelepäeval, 14. märtsil.

Näitekunsti sihtkapitali aastapreemiate laureaadid kuulutatakse välja ja auhinnad antakse üle iga aasta 27. märtsil toimuval rahvusvahelist teatripäeva tähistaval üritusel.

Sündmus Facebookis