Eesti on Londoni raamatumessi peakülaline

10.-12. aprillini toimuval Londoni raamatumessil (London Book Fair) on fookus tänavu Eestil, Lätil ja Leedul.

Londoni raamatumess on suunatud professionaalidele, kus tutvustatakse eri maade kirjastuste pakutavat ning sõlmitakse kirjastamislepinguid.

Baltimaad kuulutati messi peakülalisteks 2017. aastal, kuid ettevalmistusi selleks on tehtud juba viis aastat. Messi peakülalisena on Eestil tavalisest suurem ekspositsioonipind ning väljas ollakse suure koguse Eesti ilu-, laste- ja teatmekirjandusega ning inglise ja muudesse keeltesse tõlgitud eesti raamatutega. Messil osaleb ka Kultuurkapital, kes tutvustab väliskirjastajatele ja -tõlkijatele suunatud programmi Traducta, mis toetab eesti väärtkirjanduse tõlkimist võõrkeeltesse ja eesti kirjanduse väljaandmist välismaal.    

Eesti kirjanikud peakülalised

Lisaks kirjastajate kohtumistele on oma osa messil alati diskussioonidel ja kohtumistel kirjanikega. Eestit esindavad sellel aastal Londonis Mihkel Mutt, Rein Raud, Maarja Kangro ja ja Andrei Ivanov. Nad osalevad eriprogrammis, mis keskendub nende silmapaistvale kirjanduslikule tööle. Neile on kavandatud esinemised, intervjuud, vestlusringid jm üritused messil ja ka väljaspool messi.

Londoni raamatumessi jätkuna leiab Notting Hillis aset ulatuslik Eesti kirjandusfestival EstLitFest, kus tutvustatakse eesti kirjandust, esitatakse eesti muusikat ning pakutakse eesti toitu.