Teet Kask jutustab meie lugu

Kultuuurisaates „Autoportree“ maalis endast pildi tunnustatud koreograaf Teet Kask. Omal ajal juhuse tahtel balletikooli sattunud Kask tutvustas oma tööd ja kuidas ta loodusest inspiratsiooni ammutab. Samuti rääkis ta, miks lavastas balleti „Keres“, mis hiljuti Estonias esietendus.  

Kase jaoks on tants kommunikatsiooni vahend, sõnumi väljendamine kehakeeles. Teet Kasele on oluline jutustada nii eestlaste lugu, tuua lavale see, millest me koosneme. Keres on meie lugu.

Näitekunst on üks Kultuurkapitali kaheksast valdkonnast ja aastas rahastatakse erinevate etenduskunstide loomingut ligi 1,7 miljoni euroga. Ka tantsukunst on Eestis läbi aegade olnud väga väärtustatud.

Kultuurkapitali näitekunsti valdkonna toetused aitavad kaasa Eesti professionaalse teatrimaastiku arendamisele, jäädvustamisele ja säilitamisele. Toetatakse loomingulisi projekte ja lavastusi, samuti teatri- ja tantsufestivalide korraldamist; teatri- ja tantsukunsti professionaalide ja tudengite enesetäiendust ja õpinguid välismaal.

Kultuurkapital on aastate jooksul õla alla pannud ka mitme Teet Kase tantsuetenduse valmimisele ning toetanud tema õpinguid ja enesetäiendust Londoni Linnaülikooli Laban keskuses.