Saaremaa ekspertgrupp ootab ettepanekuid kandidaatide leidmiseks 2017. aasta preemiatele

 • Hendrik Krummi nimeline kultuuripreemia 
  Preemia eesmärk on tunnustada maakonna kultuuritegelasi ning  jäädvustada Hendrik Krummi mälestust. Preemia kandidaadiks saab esitada Saare maakonnas pikaajaliselt tegutsevaid väljapaistvaid loomeisikuid, kultuurielu edendajaid ja kollektiive. Preemia antakse välja koostöös Leisi Vallavalitsuse, Saare Maavalitsuse ja Saaremaa Omavalitsuste Liiduga. 
 • Kultuuripreemia „Kultuuripärl“ 
  Preemia eesmärk on tunnustada ja innustada kõrgvormis kunstide, rahvakultuuri ning kehakultuuri ja spordi valdkonnas tegutsevate inimeste erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks saab esitada Saare maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, kellel on jooksval aastal silmapaistvaid teeneid oma maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel. Preemia antakse välja koostöös Saare Maavalitsusega.
 • Elutööpreemia 
  Preemia eesmärk on tunnustada isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest. Elutööpreemia kandidaadiks saab esitada Saare maakonnas pikaajaliselt tegutsevaid väljapaistvaid loomeisikuid ja spordielu edendajaid.
 • Aastapreemia 
  Preemia eesmärk on tähtsustada, tunnustada, tõsta esile ning tutvustada üldsusele kultuuri- ja sporditöös silmapaistnud inimesi ja kollektiive. Aastapreemia kandidaadiks saab esitada Saare maakonna tublisid koorijuhte, tantsujuhte, muusikuid, kunstiga tegelejaid, käsitöölisi, kultuuri- ja spordikollektiive ning kultuuri- ja spordiürituste korraldajaid.
Kandidaate saavad esitada kõik isikud ja organisatsioonid.
Ühele preemiale võib esitada korraga ainult ühe kandidaadi.


Saaremaa ekspertgrupile tuleb esitada vabas vormis ettepanek, milles peavad olema:

 • lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest
 • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post).

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 20. november 2017.
Kirjalikud ettepanekud palume saata e-posti aadressile: saaremaa@kulka.ee

Lisateave: Tea Rauk, tel 452 0521