Saaremaa ekspertgrupp kutsub üles esitama maakondlike aastapreemiate kandidaate

Saaremaa ekspertgrupp ootab ettepanekuid maakonna kultuuri- ja spordivaldkonna tegijate tunnustamiseks. Preemia kandidaadiks võib esitada maakonnas tegutsevaid füüsilisi isikuid, mittetulundusühinguid ja organisatsioone.

Kultuuripärl 2018

Preemiaga tunnustatakse kunsti-, rahvakultuuri- ning kehakultuuri ja spordivaldkonna inimeste tööd ja innustatakse erialast pühendumist. Kultuuripärli kandidaadiks võib esitada Saaremaal tegutsevaid füüsilisi isikuid, kes on 2018. aastal maakonna kultuuri- ja spordielu edendamisel silma paistnud.

Hendrik Krummi nimeline kultuuripreemia 

Preemiaga tunnustatakse maakonna kultuuritegelasi ning jäädvustatakse Hendrik Krummi mälestust. Preemia kandidaadiks saab esitada Saare maakonnas pikaajaliselt tegutsevaid väljapaistvaid loomeisikuid, kultuurielu edendajaid ja kollektiive.

Aastapreemia

Preemiaga tunnustatakse loome- ja spordiinimesi, kes on 2018. aastal Saaremaal mõjutanud vastava valdkonna arengut ja aidanud kaasa maakonna tuntusele. Aastapreemia kandidaadiks võib esitada nii füüsilise kui juriidilise isiku.

Elutööpreemia

Preemiaga tunnustatakse isikut tema pikaajalise väljapaistva loomingulise või spordialase tegevuse eest. Elutööpreemia kandidaadiks saab esitada Saare maakonnas pikaajaliselt tegutsevaid väljapaistvaid loomeisikuid ja spordielu edendajaid. 

Saaremaa ekspertgrupp ootab vabas vormis ettepanekuid või taotlusi, kus on:

  • lühike kirjeldus kandidaadi loomingulistest või sportlikest saavutustest
  • kandidaadi tutvustus ja andmed (nimi, isikukood, aadress, telefon, e-post).

kuni 20. novembrini e-posti aadressil saaremaa@kulka.ee

Kandidaate võivad esitada kõik isikud ja organisatsioonid. Ühele preemiale võib esitada korraga ainult ühe kandidaadi.

Lisateave: Tea Rauk, tel 5198 2355, e-post saaremaa@kulka.ee

Enne ettepaneku esitamist tutvu ka Saaremaa taotluste, preemiate ja stipendiumide määramise korraga.