Põlvamaal tunnustati 2022. a parimaid kultuuri- ja sporditegelasi

20. jaanuari õhtul oli Eesti vanima rahvamaja saal kujundatud suureks raamatukogu lugemissaaliks, laudadelt ei puudunud raamatud ja lugemislambikesed.

Kanepi Seltsimajas said kokku Põlvamaa 2022. aasta silmapaistvad kultuuri- ja spordiedendajad.

Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspergrupi aastapreemiad

 

Aasta Tegu 2022 kultuuris - Põlva Muusikakool muusikkooli keelpilliorkestri 10. aastapäevale pühendatud juubelikontsertid.

Aasta Tegu 2022 spordis - Eesti Tõukerattaliit tõukerattasõidu maailmameistrivõistluste korraldamise eest Põlvas.

Aasta Tegija 2022 kultuuris - laureaat Krista Sildoja Mooste Rahvamuusikakooli 10. aastapäeva ja rahva- ning pärimusmuusikaalase töö korraldamise eest nii kodu kui välismaal.

Aasta Tegija 2022 spordis - laureaat Timo Varik suurepäraste tulemuste eest Indiaca maailmameistrivõistlustel Luxemburgis.

Põlvamaa Kultuuri elutööpreemia 2022 - laureaat Ilse Aigro pikaajalise rahvakultuuri viljelemise ja arendamise eest rahvaraamatukogus.
Foto Taavi Nagel

Põlvamaa Spordi elutööpreemia 2022 - laureaat Alar Kõiv aastatepikkuse pühendunud panuse eest liikumisharrastuse edendamisel ja korvpallielu eestvedamisel Põlva maakonnas.

Põlvamaa Kultuuripärl 2022 


 Laureaat Urmas Kalla - Vana Võromaa keele ja kultuuri hoidmise eest.

 Foto Taavi Nagel


Loe lähemalt:

Põlvamaa Uudised: http://polvamaa.ee/uudised/uudis/2023/01/23/polvamaa-aasta-2022-tegijate-tunnustamine-kultuuris-spordis-ja-tervisedenduses/