Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril annavad Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu üle iga-aastased muusikapreemiad.

 

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital annab välja kümme aastapreemiat hooajal 2021/22 enim silma paistnud muusikategelasele või kollektiivile ning kaks tunnustuspreemiat pikaajalise erialase pühendumise eest.  Preemiakandidaate said esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ja üksikisikud. 


Muusikanõukogu tunnustab möödunud hooaja ja senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu, interpretatsiooni ja muusikaelu tegelase preemiatega. 


Muusikapäeva pidulik preemiagala toimub 1. oktoobril Viimsi Artiumis, algusega kell 19. Esinevad säravad eesti instrumentaal- ja vokaalsolistid ning Vanemuise sümfooniaorkester, muusikajuht ja dirigent on Risto Joost. Gala stsenarist ja lavastaja on Veiko Tubin, videokunstnik Alyona Movko, valguskunstnik Priidu Adlas. Õhtut juhib Henessi Schmidt.


Muusikapäeva galast saavad osa võtta kõik, võimalik on jälgida ülekannet ETVs, algusega kell 21.35.


Gala toimub Eesti Muusikanõukogu, Eesti Kultuurkapitali, Viimsi Artiumi, Vanemuise sümfooniaorkestri ning Eesti Rahvusringhäälingu koostöös. Sündmust toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Viimsi Vald, Moe Peenviinavabrik ja Carmen Catering.


Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsiooni algatas ligi 50 aastat tagasi Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus  sellel tähtpäeval üles meenutama, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.

Eestis on rahvusvahelist muusikapäeva tähistatud Muusikanõukogu eestvedamisel 2002. aastast muusikapreemiate jagamisega ning 2013. aastast lisaks kontsertide programmiga, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eesti.


Muusikapäev, 1. oktoober, toob kuulajani elava muusika üle Eesti. Tutvu muusikapäeva programmiga siin: http://www.muusikapäev.ee


Lisainfo:


Viktoria Toompere
Kultuurkapitali kommunikatsioonijuht
+372 506 8173
viktoria.toompere@kulka.ee

Fotol 2021. aasta Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia laureaadid