Muusikapäeval jagatakse muusikapreemiaid

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril muusikapreemiate tseremoonial üle muusikapreemiad. Sel aastal toimub Muusikapäeva pidulik gala Estonia Kontserdisaalis koostöös  Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Rahvusringhäälingu, Eesti Kontserdi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga.


Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital annab välja kümme preemiat 2019/2020 hooajal enim silma paistnud muusikategelasele ning Kultuurkapitali nõukogu tunnustab peapreemia ja elutööpreemiaga pikaajalist tegevust valdkonna arengusse panustamisel. Kultuurkapitali helikunsti valdkonna peapreemia ning elutööpreemia antakse üle Kultuurkapitali aastapreemiate sündmusel 2021. aasta alguses. 

Preemiakandidaate said esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ja üksikisikud.

Eesti Muusikanõukogu tunnustab senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni-, ja muusikaelu tegelase preemiatega, mida toetavad vastavalt Eesti Autorite Ühing, Maarja ja Indrek Neivelt ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital. Kandidaate preemiatele said esitada muusikanõukogu liikmed – ühe kandidaadi iga kategooria kohta.


Muusikapäeva preemiatseremoonia algab Estonia Kontserdisaalis kell 19.00. Kontserdiülekannet on võimalik vaadata ERSO TV kanalist ja Klassikaraadio vahendusel ning kell 20.00 ETVs.

Galakontsert on Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri värske kontserdisarja “Heliorg” avakontserdiks. Pidulikul tseremoonial esinevad Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Filharmoonia Kammerkoor Olari Eltsi dirigeerimisel ning solistid ja laureaadid. Gala muusikaline juht on Olari Elts.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsiooni algatas 45 aastat tagasi Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. Eestis antakse rahvusvahelisel muusikapäeval välja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad ja Eesti Muusikanõukogu muusikapreemiad.

 

Täiendav teave:

Kultuurkapitali kommunikatsioonijuht

Viktoria Toompere / +372 5068173

viktoria.toompere@kulka.ee


*Eelnevate aastate Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali laureaadid