Milleks „Autoportree“?

Kui kaks aastat tagasi Kulka juhiks tulin, paistis, et Kulka tegevuse diapasoonist ei tea laiem üldsus kuigi palju. Meie taotlejate ring teab, aga see, kellele ja milleks toetust jagame, huvitaks inimesi laiemalt. Sellest tuleb rääkida.

Siis tundus veel ka, et see sama laiem üldsus ei pea tihti kunstniku, kirjaniku ega muusiku tööd tööks. See oli murekoht, sest ikka ja jälle tuli nende toetamist põhjendada ja justkui õigustada. Ja see suhtumine ei ole kadunud ega kao ilmselt iseenesest veel niipea. 

Millest saade räägib?

Saade tutvustab tippe Kultuurkapitali kaheksast valdkonnast – kirjandus, helikunst, kujutav ja rakenduskunst, arhitektuur, näitekunst, audiovisuaalne kunst, rahvakultuur ning kehakultuur ja sport. „Autoportree“ on hea vahend näitamaks me tippudest loojate ja sportlaste igapäeva töö tahke ning seda, milleks meile kõigile ja Eestile üldisemalt nende töö vajalik on. Ühtlasi tutvustame sedakaudu Kulka laia diapasooni. Saade on ERR ja Kultuurkapitali koostööprojekt.

Kui suur on saate vaadatavus?

Paistab, et kultuuriinimeste portreesaadete järgi on väga suur nälg, mis räägib sellest, et loojate töö siiski väga huvitab inimesi. Siiani eetris olnud portreesaated on olnud pea sama suure vaatajaskonnaga kui ETV hittsaade „Ringvaade“ ja lennanud komeedina vaadatavuse esikümnesse.

Kes on need kultuuritipud, kes endast autoportree maalivad?

Esimesed saated on portreteerinud ehtekunstnik Tanel Veenret, koreograaf Teet Kaske, helilooja Jüri Reinveret, näitleja Harriet Toomperet ja tõlkija Adam Cullenit , järgmistes episoodides tutvume muu hulgas kunstnik Kaido Ole, sisearhitekt Hannes Praksi, filmirežissöör Moonika Siimetsa ja näitleja Tõnu Kargiga. Saade on eetris laupäeviti kell 20.00.