Ida-Virumaal jagati preemiaid!

30. detsembril anti üle Jõhvi Kontserdimajas enne Hennessy aastalõpukontserti maakonna preemiad.  

Kultuuripärl 2016 pälvis Jõhvi teatri Tuuleveski direktor Valentina Fursova eduka teatriaasta eest

Sel suvel osales teater Tuuleveski Ülemaailmsel Nukuteatrite Karnevalil Poolas, kus osalesid teatrikollektiivid 30 riigist üle maailma. „Tuuleveski“ etendus „Kolm rock´n`roll põrsakest“ pälvis peaauhinna parima lasteetenduse kategoorias.

Elutööpreemia sai Virve Osila viljaka loometegevuse eest

Virve Osila esimene luuleraamat ilmus 1990. aastal, kokku on ilmunud 21 luuleraamatut. Sel aastal tuli välja 2-osaline koguteos " Süda peopesal", mis koosneb valitud luuletustest läbi aegade.

Ta on kirjutanud ka paarkümmend teatritükki, mis kõik on ka külateatrite osavõtul lavalaudadele jõudnud.

Virve on inimene, kellel on erinevatest asjadest ja olukordadest oma kindel arvamine ja arusaam ning seda on ta ka aktiivselt ajalehe  veergudel avaldanud.

Virve luulet on tõlgitud saksa ja vene keelde. Tema luulele on loonud laule Urmas Alender, Kait Tamra, Tajo Kadajas, Boris Kõrver jt.

Virve on olnud hea koostööpartner meie kultuurirahvale. Mitmetel laulu-ja tantsupidudel ning muudel sündmustel kõlanud tekstid on Virve poolt loodud. Samuti on ta kirjutanud tabavaid ja südamlikke  tekste kultuuritegelaste juubelite puhul.

Tema luulet hinnatakse kogu vabariigis ja kasutatakse väga paljudel sündmustel, trükistes ja mujal.


Ida-Virumaa ekspertgrupi aastapreemiad:

·         Anu Pungas entusiastliku muusikaalase tegevuse eest

 Anu Pungas on aastakümneid tegelenud oma põhitöö kõrvalt maakonna kultuurielu edendamisega. Ta juhendab Toilas lastekoori, lavastab muusikalisi etendusi, juhendab võimlemisrühma ja on asutanud uue tantsurühma – „Üks lust“, mis on juba pälvinud suurt positiivset tähelepanu.

Paljudest Anu ettevõtmistest saab tänavu esile tuua põnevat laulu-, tantsu- ja muusikaprojekti, kus osalesid nelja erineva kooli õpilased. Muusikali etendati suure menuga erinevates maakonna paikades, viimati maakondlikul õpetajate päeva tähistamisel Kohtla-Järve Kultuurikeskuses.

 ·         Bruno Uustal kultuurisündmuste jäädvustamise eest 

Bruno Uustal on  väga suure kultuurihuviga ja kultuuri toetav inimene. Tema harrastuseks on kultuurisündmuste jäädvustamine n.ö filmilindile.

Ta on salvestanud kõik maakondlikud, ülevirumaalised ning riiklikud laulu- ja tantsupeod, neile eelnenud žanrite päevad ja eelproovid. Lisaks hulgaliselt teisi kultuurisündmusi.

Käesoleval aastal said arhiivikaadriteks kooride laulupüha „Oh laula ja hõiska“, Ida-Virumaa tantsupidu „Siin on kodukoht“, maakondlik folklooripeo Kirde Killad ja paljud teised.  

·         Rena Bõkova tulemusliku muusikaalase tegevuse eest 

Rena Bõkova Narva Koorikooli, Ahtme ja Kohtla -Järve Kunstide Kooli laulu eriala õpetaja.

Igal aastal osaleb ta koos oma õpilastega mitmesugustel rahvusvahelistel, vabariiklikel ja kohalikel konkurssidel, kus saavutatakse kõrgeid kohti. Tema õpilaste laulmise stiilis on tunda head maitset ning maailmatasemel esteetikat.

2016. aastal aitas ta kaasa festivali „Narva täis muusikat“ lastegala kontsertprogrammi ettevalmistamisel. 

·         Sillamäe Teater-Stuudio Teine Taevas teatritegevuse edendamise eest. 

Teater-Stuudio Teine Taevas sai tänavu 70-aastaseks. Nende  lavastused on kindla eesmärgiga, sisutihedad ja kannavad endas alati  selget sõnumit vaatajale  Lavastatakse  nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Kaheaastase intervalliga korraldatakse osavõtjaterohket harrastusteatrite rahvusvahelist festivali. Teatritrupp on esinenud paljudes Euroopa riikides, saavutades kõrgeid auhinnalisi kohti. Teatri trupijuht on Vladimir Vaikert.  

·         Viktor Predbannikov tulemusliku treeneritöö eest. 

Viktor Predbannikov on Jõhvi Vene Põhikoolis kehalise kasvatuse õpetaja ning treenib noori kergejõustiklasi Jõhvi Spordikoolis ning Kohtla-Järve kergejõustikuklubis Atleetika.

Ta on Jõhvi Vene Põhikooli kooliolümpiamängude projektijuht ning laste kergejõustiku piirkondlik koordinaator Ida-Virumaal.

2016. aastal on tema õpilased saavutanud suurepäraseid tulemusi käimises, kuulitõukes, kettaheites, kolmikhüppes. Eraldi äramärkimist väärib jooksja Deniss Šalkauskas.

Paljud tema treenitavatest kuuluvad Eesti koondvõistkonda. 

·         Aleksei Hapov maadlusspordi arendamise eest. 

Aleksei Hapov on Spordiklubi Kuldkaru vanemtreener. Spordiklubi Kuldkaru korraldab igal aastal rahvusvahelist noorte vabamaadlusturniir "Alutaguse Mõmmi“ ning  suurejoonelist rahvusvahelist täiskasvanute vabamaadlusturniiri Kuldkaru Open, kus sel aastal osales 13 riiki. Sel aastal saavutas Spordiklubi Kuldkaru Viljandis toimunud Eesti meistrivõistlustel võistkondlikus arvestuses 3. koha ja õpilaste Eesti meistrivõistlustel esikoha.

Eesti maadlusliit valis Aleksei Hapovi tänavu parimaks vabamaadluse treeneriks nii täiskasvanute, juunioride kui kadettide arvestuses.

Aleksei Hapov oli eelmisel olümpiatsüklil Eesti täiskasvanute ja juunioride vabamaadluse koondise peatreener ning Eesti naistemaadluse koondise peatreener.

  Tunnustuspreemiad pälvisid:

  • Verner Mölder puhkpillimuusika au sees hoidmise eest
  • Leili Pure  pikaajalise loometegevuse eest
  • Taivo Aljaste rahvatantsutraditsiooni hoidmise eest