Hakka Hieronymuse patrooniks - kingi raamat!

Kultuurkapital kutsub üles hakkama Hieronymuse patrooniks ning kinkima oma kodukoha või kooli raamatukogule Hieronymuse sarja raamatuid. 

Hieronymuse sari toob eesti eesti lugejateni maailma ilukirjanduse klassikat, väärtkirjandust, millel on juba aastate kullaproov ja pakub lugemiseks põnevaid tekste alates kirjakultuuri algusaegadest kuni 20. sajandini.

Ilukirjanduse tõlkeid hakkab ilmuma erinevatest keeltest, nii elavailt klassikutelt kui muistetelt, peamiselt proosaraamatuid, aga sekka ka luulet.

Hieronymuse sarjas ilmumine on kvaliteedimärk, mis loodetavasti võidab peagi lugejate usalduse: need raamatud on hoolikalt valitud, tõlgitud ja toimetatud ning võiksid kuuluda iga kirjandussõbra lugemislauale. Sarja raamatuid annavad välja erinevad kirjastused, kuid kujundus on kõigil ühtne. 

Esimesena ilmuvad Hieronymuse sarjas Hermann Brochi „Kuutõbised”, saksa keelest tõlkinud Mati Sirkel (EKSA) ja Louis-Ferdinand Céline’i „Surm järelmaksuga“, prantsuse keelest tõlkinud Heli Allik (Varrak).  

Hea raamatusõber, tulevane Hieronymuse patroon! 

Aita rahva-, küla-, ja kooliraamatukogudele hankida maailma kirjandusklassikat ja kingi Hieronymuse sarja raamat! 

Toimi nii: hangi raamat kirjastuse e-poest, e-raamatupoest või raamatupoodidest üle Eesti. Toimeta või saada see endale meelepärasesse raamatukokku märksõnaga "Hieronymuse patrooni annetus" ning anna sellest teada ka meile siin. Viimane on vajalik selleks, et annetused ei koguneks kõik ühte kohta, vaid jaguneks ühtlaselt Eesti peale laiali. 

NB! Annetusi ei vaja Rahvusraamatukogu, ülikoolide raamatukogud ja Eesti Kirjandusmuuseumi raamatukogu.