Eesti kultuurkapitali Pärnumaa ekspertgrupp tunnustas kultuuritegijaid kolmes valdkonnas: elutöö, kultuuripärl ja kultuurisündmus.
ELUTÖÖPREEMIA
Elutööpreemia kultuurivaldkonnas pälvis Alli Põrk rahvakultuurivaldkonna väsimatu armastamise, hoidmise ja arendamise eest.
Alli Põrk on tegutsenud kultuurivallas aastakümneid ja andnud oma panuse tänasele Pärnu kultuurielule.
Kõige suurem on Alli jälg rahvakultuuri valdkonnas. Ta on pikka aega juhtinud seda Pärnu linna kultuuriosakonnas ning olnud kogu valdkonna eestkõneleja Eestis. Ta on tegutsenud eestvedajana nii üldlaulu-ja tantsupidude kui maakondlike pidude korraldamisel.
Allil on lahutamatu side rahvatantsuga, veel praegugi leiame ta Tori rahvatantsurühma juhendamas.
Elutööpreemia spordivaldkonnas pälvis – Enn Tasalain rahvusvaheliselt tunnustatud ja 45 aastat tegutsenud Jõulumäe spordi- ja tervisekeskuse rajamise, hoidmise ja arendamise eest.
Jõulumäest on kujunenud oluline spordi- ja liikumiskeskus Pärnumaal. Seal pidevalt arendatavad võimalused pakuvad inimestele erinevaid ja suurepäraseid võimalusi nii sportimiseks kui muul moel vaba aja väärtuslikuks veetmiseks.
Tänu Enn Tasalaini jäägitule pühendumisele on Jõulumäest kujunenud oluline spordikeskus nii Pärnumaal, Eestis kui välismaal.
KULTUURIPÄRL
Aasta kultuuripärliks kuulutati Indrek Aija, kes on mitmekülgselt ja rohkesti panustanud oma aega Pärnu kui kunsti- ja kultuurilinna maine hoidmisse ja arendamisse.
Mööduva aasta tegemiste kontosse jääb Indrekul mitmeid näitustega seotud projekte. Ta koostas Pärnu linna 770. juubeli puhul kogumiku „Pärnu Eesti kunstis 2“, mis tipnes omakorda kunstinäitusega linnaruumis.
Ta pani kokku näituse „Töörahva hääl. Propagandafotod 1950. aastate Pärnust“, kujundas ja aitas pildimaterjaliga varustada Endla teatri juubeli näitust „Sinilinnupüüdjad. Teatriloost ja teatritegijaist 19.-20. sajandil.“, andis oma panuse staarnäituse „Peegeldades päikest“ esitlemisele Pärnu muuseumis.
Indrek hoiab elus Pärnu fotograafia ajalugu, seda nii pea 100 aastaseks saavas Pärnu Pildikojas töötades, kui ka Pärnu muuseumi kunsti- ja fotokoguhoidjana väärtuslikku pildivara talletades. Ta pole ennast piiranud vaid fotode digiteerimise ja kunstiteoste kataloogimisega. Indrekul on suurem missioon – talle meeldib Pärnu ja talle meeldib, et üha rohkem inimesi märkaks Pärnu võlu (ja ka valu), märkaks, et Pärnu on kunsti- ja laiemas mõistes kultuurilinn oma ajalooga.
Foto Eha Ristimetsaastapreemia
Kultuurisündmuse aastapreemia anti üle Pärnu Muuseumi kollektiivile näituse „Peegeldades päikest. 150 aastat kuurordimoodi.“ korraldamise eest.
Sel suvel andis Pärnu Muuseum koostöös Aleksandr Vassiljevi Fondiga võimaluse piiluda kuurordimoe maailma, kus üks ajastu järgneb teisele, krinoliin muutub turnüüriks ja turnüür vabaks korsetita riietuseks, pikast ja raskest kleidist saab revolutsiooniline minikleit.
Hoolikalt valitud väljapanek koosnes 110 kostüümist, 272 aksessuaarist ja eri ajastute portreedest ning hõlmas perioodi 1850. – 2000. aastateni.
Aleksandr Vassiljevi Fondile kuuluv näitus on üks suurimaid omasarnaseid Euroopas ja Aleksandr Vassiljev ise kuulub maailma silmapaistvaimate moekollektsionääride hulka. Sellist kollektsiooni esitleti Eesti esmakordselt.
Näitust väisas vaatamata keerulistele oludele tuhandeid inimesi.
Fotol Pärnu muuesumi juht Aet MaateeSamal teemal Postimees "Raekojas ja teatris anti üle Pärnu linna ja Eesti kultuurkapitali aastapreemiad"
Jõulumäe looja Enn Tasalain pälvis elutööpreemia