Projekte hinnanud rahvusvahelise ekspertgrupi liige Ragnar Siil ütles, et huvi Balti Kultuurifondi toetuste vastu oli oodatust suurem ning hoolimata kõrgest tasemest ei olnud võimalik kõiki projekte toetada. „33 konkursile laekunud projekti hulgas oli väga tugevaid, läbimõeldud ja jätkusuutlikke projekte, millel on suuri eeldusi saavutada suuremat rahvusvahelist nähtavust ja tuua Eesti, Läti ja Leedu maailmakaardile just kultuuri kaudu. Rahvusvaheliselt tuntud, lausa ikoonilistes kohtades, nagu näiteks Volksbühne Berliinis või tuntud festivalidel nagu näiteks Performa New Yorgis toimuvad kultuurisündmused toovad esile Balti riikide kultuuri mitmekesisuse ja omapära,“ lisas Siil.


Fondi eelarve oli 300 000 eurot, millest iga Balti riik maksis 100 000 eurot. Sellest summast toetati kuut projekti. Lisaks sai Balti Kultuurifond 100 000 eurose annetuse Põhjamaade Ministrite Nõukogult kultuurisündmuste korraldamiseks Põhjamaades. See summa läks jagamisele kolme projekti vahel.


  • 60 000 eurot sai Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, mis koos Läti Kaasaegse Kunsti keskuse ja Rupertiga viivad Balti nüüdiskunsti New Yorgi kunstifestivalile Performa, kus toimub „Baltic Showcase“.
  • Projekt „From Roots to Routes“, mis tutvustab 2020. aastal Baltimaade nüüdiskunsti Lõuna-Prantsusmaal Marseille’s, sai 50 000 eurot. Projekti eestvedajad on BAL bureau Eestist, Blind Carbon Copy Lätist ja Bendri Reikalai Leedust.  
  • 50 000 eurose toetuse sai Leedu Riikliku Noorsooteatri, Läti Uue Teatri Instituudi ja Vaba Lava ühine etenduskunstide projekt uute lavastustega rahvusvaheliselt tuntud teatrites TR Warzsawa Varssavis ja Volksbühne Berliinis.
  • Sõltumatu Tantsu Ühendus koos Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskusega tutvustavad tantsukunsti tantsumessidel Tanzmesse Saksamaal Düsseldorfis ja CINARS Montrealis Kanadas, grandi suurus 55 000 eurot.
  • Jāzeps Vītols nim Läti Muusikaakadeemia koos Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Leedu Muusika- ja Teatriakadeemiaga pakub 12 Baltimaade muusikatudengile võimaluse täiendada end Karajani Akadeemias ja anda kontsert maailmakuulsas Berliini Filharmoonias 2021. aasta mais. Toetuse suurus 30 000 eurot.    
  • Assotsiatsiooni Kim?, Tallinna Kunstihoone ja Leedu Kaasaegse Kunsti keskuse koostöös esitletakse Baltimaade uut kunsti Berliinis Kino Internationalis, projekti toetus 55 000 eurot.  
  • Leedu Muusikainfo Keskus koos Music Estonia ja Läti Muusikainfo Keskusega korraldavad Balti riikide ühisstendi maailmamuusika festivalil Womex 2019 Tamperes, toetus 50 000 eurot.
  • 25 000 eurot sai Läti Kaasaegse Kunsti Keskuse, Narva kunstiresidentuuri ja Vilniuse Kunstiakadeemia Nida kunstikoloonia projekt, mis tutvustab Balti riikide nüüdiskunsti Helsingi rahvusvahelisel kunstifestivalil Today is Our Tomorrow.
  • Leedu Heliloojate Liit, Läti Heliloojate Liit ja Eesti Heliloojate Liit said 25 000 eurot Baltimaade nüüdismuusika tutvustamiseks Rootsis ja Islandil.

2018. aastal loodud Balti Kultuurifondi eesmärk on edendada Balti riikide kultuurikoostööd ja tugevdada Eesti, Läti ja Leedu kultuuri rahvusvahelistumist ühiste kultuuriprojektide ja -sündmuste kaudu. Toetusi antakse välja kord aastas, järgmine taotluste esitamise tähtaeg on 20. veebruaril 2020.

Balti Kultuurifond toetab eelkõige uusi ja mittekorduvaid kultuurisündmusi, mis toimuvad väljaspool Balti riike – kontserdid, näitused, festivalid, performance’id, rahvusvahelised Balti fookusega üritused ning kultuuri rahvusvahelistumist edendavad showcase'id ja foorumid.

Fondi administreerivad 3-aastase rotatsiooni korras riikide kultuurkapitalid ja hetkel koordineerib selle tegevust Eesti Kultuurkapital. Projektitaotlusi hindab 6-liikmeline rahvusvaheline ekspertkomisjon.