29. jaanuaril anti Kohtla-Järve Kultuurikeskuses üle Ida-Virumaa ekspertgrupi preemiad.

IDA-VIRUMAA KULTUURIPÄRL 2021


Pippi Lotta Enok - säravate spordihetkede eest

Ta on kergejõustikuklubi „Visa“ liige 2015. aastast.

Ta on näidanud end sportlasena, kes treenib targalt, arendab spordiga seonduvaid füüsilisi ja vaimseid oskusi, esindab edukalt Eesti Kergejõustikuliitu ja klubi nii sise- kui välisvõistlustel.

2021. aasta juulis saavutas ta U-20 kergejõustiku EM-il Tallinnas isikliku rekordiga viienda ning U-20 kergejõustiku MM-il Nairobis augustis isikliku rekordiga teise koha seitsmevõistluses.

Eelmise aasta sügisest õpib Ameerikas Oklahoma ülikoolis.

 

ELUTÖÖPREEMIA


Jevgeni Všivtsev - Narva spordi ja laskesuusatamise edendamise eest

Jevgeni on kogu elu pühendanud laskesuusatamisele Narvas ja kogu Eestis. Korduvalt on ta valitud Eesti parimaks laskesuusatamise treeneriks. Mitukümmend sportlast on tema juhendamisel osalenud edukalt Eesti noorte ja juunioride koondises MM-l ning Noorte Olümpia festivalil. Tuntumad neist on Jelena Poljakova, Daniil Steptšenko ja Daria Yurlova. Tänu tema tööle jätkab Narvas edukalt tööd spordikooli laskesuusatamise osakond, arenevad õuesport, liikumisharrastused ning laskesuusatamise tiir Äkkekülas.

Praegu on ta pensionil, kuid jätkab aktiivselt tegelemist liikumisharrastusega ja on Narva inimestele suur eeskuju.

 

AASTAPREEMIAD


Raivo Kallas - Jõhvi Big Bandi juhatamise eest 25 aasta jooksul

Ta on pikaaegne muusikaõpetaja ning Jõhvi valla muusikaelu eestvedaja.

Möödunud aasta oktoobrikuus tähistas tema moodustatud Jõhvi Big Band oma 25. sünnipäeva.

Orkester töötab koos Tõnu Raadiku, Airi Allvee, Kaire Vilgatsi, Gerli Padari, Luisa Värgi, Inga Kaare, Rain Rämmali ja teiste tuntud muusikutega. Ümmargusi tähtpäevi tähistab muusikakollektiiv stiliseeritud kontsert-lavastustega, kaasates nende läbiviimisse kutselise lavastaja.

Lisaks Jõhvi valla muusikaelu edendamisele juhatab Raivo Kallas alates 2018. aastast ka Mäetaguse puhkpilliorkestrit.

 

Svetlana Kekiševa - õpilaste suurepäraste tulemuste eest

Ta on Ahtme Kunstide Kooli klaveri- ja oreliõpetaja ning asedirektor. Tema õpilased saavutasid sel aastal silmapaistvaid tulemusi nii rahvusvahelistel kui ka Eesti-sisestel konkurssidel, esindades Eestit edukalt klassikamuusika vallas.

Ta arendab oreli- ja klaverimängu õpetamist Eestis ning koolitab noori muusikuid. Ta on Eesti Interpreetide Liidu liige ning annab kontserte kogu riigis.

 https://youtu.be/5tjNynTIifs

 

Rural Urban Art - tänavakunstifestivali RUA läbiviimise eest

 Alates 2018. aastast on nad mitmes Eesti maakonnas rännanud oma tänavakunstifestivaliga, mille keskmes on inimeste igapäevane elukeskkond.

2021. aasta suvel loodi Ida-Virumaal kokku 13 seinamaali. Kõige rohkem Kohtla-Järve Ahtme linnaosas. Festivali raames said seinamaali ka Tudulinna laste turvakodu, Jõhvi Vene Põhikool, Voka Grossi kauplus ja Kiviõli linn. Selle aasta kohalike noorte kolmepäevases linnalaagris tehti esmakordselt koostööd MTÜ Mondoga ning arutati aktuaalseid kliimaprobleeme.

RUA7.mov - Google Drive

 

Katrin Smirnova - eduka spordiaasta eest

Ta tegeleb laskespordiga 2014. aastast.  2021. aasta Euroopa juunioride meistrivõistlustel võitis ta esikoha harjutuses 60 lasku lamades, juunioride MM-il saavutas isiklikus arvestuses kuuenda ja kaheteistkümnenda ning võistkondlikult neljanda koha. Ta on paljukordne Eesti rekordi omanik, tulnud korduvalt Eesti täiskasvanute ja juunioride meistriks.

 

Ansambel Boamadu -  säravate muusikaelamuste eest

2021. aasta kevadel sai ansambel palju aega pühendada uute lugude kirjutamisele ja on oma tegevustes korralikult süvitsi läinud, eestikeelset rokkmuusikat loonud ning hoolitsenud selle eest, et see hea Ida-Viru rokkbänd Eesti muusikamaastikul püsiks.

Novembris pääses lugu nimega „Mitte kauaks“ konkursi “Eesti laul 2022” poolfinaali. Ligi kolme minuti pikkune video on filmitud Tammiku rahvamajas.

2022. aasta esimeses kvartalis ilmub uus plaat, mis salvestati Saka rahvamajas.

Ansamblis mängivad Peeter Priks, Veli Rooger, Keith Mutvei ja Roger Erikson.

 

Kajastused:

Sirle Sommer-Kalda/Põhjarannik

IVOL/ Ida-Viru maakond tänas oma kultuuri- ja sporditähti

Ida-Virumaal tänati kultuuri- ja spordirahvast ühispeol

FB galerii