Rahvusvahelisel muusikapäeval täname muusikuid!

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril annavad Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital kaheksandat aastat järjest üheskoos üle iga-aastased muusikapreemiad. Muusikanõukogu tunnustab  kogu senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni- ja muusikaelu tegelase preemiatega. Laureaadid valib EMN juhatus koos toetajate esindajatega Eesti Muusikanõukogu liikmete poolt esitatud kandidaatide hulgast.

Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapital annab üle üheksa preemiat hooajal 2014/2015 enim silma paistnud muusikategelastele ja -kollektiividele. Laureaadid valib helikunsti sihtkapitali nõukogu avalikult esitatud kandidaatide hulgast Nomineeritud.

Õhtul täidab Estonia Kontserdisaali pidulikkusega Eesti Riiklik Sümfooniaorkester dirigent Arvo Volmeri juhatamisel. Publikut ootab ees muinasjutulise veealuse maailma ja muusika sümbioos. Kontsertetenduse lavastab Veiko Tubin, õhtujuhtideks on Mari ja Mikk Jürjens. Auhinnagala algab kell 19.00, otseülekannet pidulikust tseremooniast vahendavad ETV ja Klassikaraadio.

Muusikat saab kuulata terve päev!

Muusikapäeval toimub üle terve Eestimaa enam kui 200 tasuta lühikontserti ja põnevad lisaprogrammid. Kuulamisrõõmu võib kogeda nii traditsioonilistes kui ka ebaharilikes kohtades, mis 1. oktoobril kontserdipaikadeks vormuvad nagu näiteks ühistranspordis, kaubanduskeskustes, tehastes, söögikohtades ja mitmel pool mujal. Muusikapäeva kontserdid on keskmiselt 30 minutit pikad seega täpselt parajad muusikalised vahepalad, mis mahuvad argipäeva toimetuste vahele. Vaata muusikapäeva programmi: [http://www.muusikapaev.ee]

Muusikapäev on hea tahte projekt, mis annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest, tänu sadadele muusikutele ja kontserdipaikadele, kes on programmiga ühinenud hea tahte alusel.

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse ülemaailmselt 1. oktoobril. Traditsiooni algatas 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollane president, legendaarne viiuldaja Yehudi Menuhin, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus.  

Eelnevate aastate Eesti Muusikanõukogu laureaadid: [http://www.emc.ee/?id=11]

Eelnevate aastate Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali laureaadid: [http://www.kulka.ee/sihtkapitalid/helikunst/aastapreemiad]

Täiendav teave:

Kadri Lassmann

Eesti Muusikanõukogu vastutav sekretär
527 1897

Piret Maiberg

Eesti Kultuurkapitali kommunikatsioonispetsialist

piret.maiberg@kulka.ee
699 9 155