Sihtkapitalide uued koosseisud on kinnitatud

Kultuuriminister Indrek Saare 6. novembri 2015.a. käskkirjaga nr 227 kinnitati sihtkapitalide uued koosseisud järgnevaks kaheks aastaks.

Arhitektuuri sihtkapital 

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Eero Jürgenson Eesti Sisearhitektide Liit, Eesti Arhitektide Liit
2 Ingrid Ruudi Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kunstiakadeemia
3 Monika Järg Eesti Disainerite Liit
4 Marika Lõoke Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
5 Peeter Pere Eesti Kunstiakadeemia
6 Paco Ulman Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Arhitektide Liit
7 Karin Bachmann Eesti Arhitektide Liit

Audiovisuaalse kunsti sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Karlo Funk Homeless Bob Production, Must Käsi, Eesti Filmiajakirjanike Ühing
2 Olga Pärn Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Eesti Animaliit
3 Anneli Ahven Eesti Filmitootjate Liit, Allfilm, Exitfilm, Kopli Kinokompanii, Tallinna Ülikool, Eesti Filmitööstuse Klaster
4 Rein Kotov Eesti Filmitootjate Liit, Allfilm, Exitfilm, Kopli Kinokompanii, Eesti Kinoliit
5 Heilika Pikkov Eesti Dokumentalistide Gild
6 Karin Reinberg Nukufilm, Eesti Rahvuslik Filmiprodutsentide Ühing, Eesti Filmitööstuse Klaster
7 Sulev Keedus Tallinna Ülikool, F-Seitse, Eesti Kinoliit, Allfilm, Flo Film

Helikunsti sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Kristjan Randalu Eesti Jazzliit
2 Toomas Siitan Eesti Muusikanõukogu, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
3 Ivari Ilja Eesti Muusikanõukogu, Eesti Interpreetide Liit, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Muusika Arenduskeskus
4 Tiia Teder Eesti Kontsert
5 Tiina Jokinen Music Estonia
6 Märt-Matis Lill Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusika Arenduskeskus
7 Marika Pärk Teater Vanemuine

Kirjanduse sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Kadri Rahusaar Eesti Kirjastuste Liit
2 Triin Soone Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kirjanduse Teabekeskus
3 Eneken Laanes Tallinna Ülikooli Kirjastus, Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus
4 Ilona Kivirähk Kultuurileht, Eesti Kirjanike Liit
5 Mart Orav Kultuurileht, Eesti Kirjandusmuuseum
6 Krista Ojasaar Eesti Kirjanduse Selts, Eesti Kirjanike Selts
7 Karl-Martin Sinijärv Eesti Kirjanike Liit

Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Anu Allas Eesti Kunstimuuseum, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Tartu Kunstimuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
2 Kristjan Mändmaa Eesti Disainerite Liit, Eesti Disainikeskus
3 Berit Teeäär Tallinna Kunstihoone, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus
4 Reimo Võsa-Tangsoo Tallinna Kunstihoone, Eesti Kunstiakadeemia, Fotokunstnike Ühendus
5 Anneli Porri Eesti Kunstiakadeemia
6 Maria Arusoo Tartu Kunstimuuseum
7 Inga Heamägi Eesti Vabagraafikute Ühendus

Näitekunsti sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Ott Karulin Teater NO99
2 Maret Kukkur Eesti Teatriliit
3 Garmen Tabor Eesti Teatriliit, Eesti Etendusasutuste Liit, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Näitlejate Liit, Teater Vanemuine
4 Monika Larini Eesti Etendusasutuste Liit, Teater Vanemuine
5 René Soom Eesti Etendusasutuste Liit, Rahvusooper Estonia, Teater Vanemuine
6 Taavet Jansen Sõltumatu Tantsu Ühendus, Eesti Teatri Agentuur, Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühendus, Teine Tants, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit, Vaba Lava
7 Anu Ruusmaa Sõltumatu Tantsu Ühendus, TLÜ kunstide instituut, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Teine Tants, Fine 5 Tantsuteater, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit, Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liit

Rahvakultuuri sihtkapital

Jrk Nimi Esitaja(d)
1 Mikk Sarv Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts MTÜ
2 Liina Veskimägi-Iliste Eesti Folkloorinõukogu, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, Rahvakultuuri Keskus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti Vabaharidusliit
3 Helle-Mare Kõmmus Eesti Folkloorinõukogu, Rahvakultuuri Keskus, MTÜ Tantsumajakas, Tarvanpää Selts, TLÜ kunstide instituut, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts, Fine 5 Tantsuteater, Eesti Rahvatantsukeskus, Eesti Tantsunõukogu, Eesti Tantsuhariduse Liit, Eesti Tantsuagentuur, Eesti Tantsukunstnike Liit
4 Kristiina Oomer Eesti Folkloorinõukogu, KaRakTer, Eesti Harrastusteatrite Liit, Salme Vallateater, Saaremaa Rahvakultuuriselts, Lutsu Teatri Selts, Improgrupp Jaa
5 Hirvo Surva Eesti Kooriühing, Eesti Koorijuhtide Liit, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
6 Inge Laurik-Teder Eesti Muuseumiühing
7 Aet Maatee Viljandimaa Rahvakultuuriselts


   
2016. a IV vooru esitatud taotluste tulemused avalikustatakse  2017. aasta jaanuarikuus meie koduleheküljel ning ajalehes Sirp.

Meie missioon

Toetame kultuuri ning kultuuriehitiste rajamist ja renoveerimist rahaliste vahendite sihipärase kogumise ja sihtotstarbelise jagamise kaudu

Loe rohkem Kultuurkapitali kohta